Pogledaj jedan post
Old 22.05.2013., 20:32   #20
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Bog Jahve je napisao Bibliju za široke narodne mase - na samo sa odabrane visokoobrazovane intelektualce.
Krivo, Biblija je usmena predaja određenog naroda i određenog kruga ljudi, tekl pojavom štamparskog stroja Biblija je postala dostupna širimi narodnim masama. Ljudi su biblijske priče upoznavali kroz crkvene slike i ukrase, recimo u svakoj crkvi imaš slike kiržnog puta, svetaca i sličnih biblijskih motiva!


Quote:
Bibliju treba SAMO čitati - ne tumačiti.
Jer - 100 ljudi - 100 tumačenja = 100 Crkvi.
Ne slažem se, zamasli da netko u ime biblije kamenuje "grešnike"

Kao vjernik mogu reći da je svakom Bog dao zdrav razum i savjest, ali Bibliju nije dao svima, trebalo je čekat štamparski stroj!

Danas je biblija dostupnija, ali isto tako su dostupnije Upanišade, Gita...

Quote:
Važno je pročitati -kako je Ime Bogu,
kako je Ime Božjem Sinu!
Po meni je to manje bitno, Bog u raznim tradicijma ima puno imena, uglavnom su to kratki opisi Boga, kao što je Krišna, Šiva, Alah, Višnu...

Quote:
Jer ako zazivaš krivoga - ne piše ti se dobro,
jer ne radiš po Božjim uputstvima.
-------------------------------------------
Ovakav opis je opis nekog diktatora, Bog je milostiv i JEDINI, a bogovi (krivi bogovi) su naše navike i osobine, a vragovi su naše negativne osobine.

Ja ne mogu shvatiti da netko vjeruje u višebožštvo u smislu da je mđu njima jedan pravi, a oni kao stranke se guraju na fotelju, presmješno, Bog je nešto puno jednostavnije i bliže...


Quote:
Bog Otac Jahve je Jedini Dobar i Pošteni Sudac.
Samo Šiva je dobar, samo Krišna je dobvar, samo Zeus je dobar, samo HDZSDP je dobar ups nešto sam se

Quote:
Svima - svima i zlima daje nadu spasa,
i u zadnji tren njihova života,
kao onaj bandit na križu kraj Isusa!
A kako je tek Višnu dobar, jedan vjernik je htio doznati koji je od Višnu Brame i Šive pravi Bog i onda je on svakog udario, Šiva i Brama su se naljutili, a Višnu mu se ispričavao što ga je tijelom udario po šaci naravno, kao što sam već rekao, ovo su religijske naive i one služe čisto kao opuštanje, a ne za vođenje nekih ozbiljnijih razgovora, ali u konačnici, u teologiji ne treba voditi ozbiljne razgovore, važno je raditi dobra djela i u bližnjima vidjeti svog Boga!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom