Pogledaj jedan post
Old 07.01.2016., 10:35   #59
Quote:
axepodloga kaže: Pogledaj post
Da li je to biološko ili društveno uvjetovano?
Zašto u većini slučaja muško prilazi ženi, a ne obratno? Zašto je većini žena bedasto prilaziti, očekuju to da muško učini?
Moja dobra drugarica ne bi muškome prišla ni za živu glavu, kaže da je to muški 'dio posla', često kaže dođi kući razočarana jer su danas muški papci, samo stoje i gledaju vani u klubovima. I kada upozna nekoga, kaže očekuje da se muško barem malo 'potrudi' oko nje. Što bi značilo to 'potruditi'? Zašto se žena npr. ne bi 'potrudila', 'potrčala' malo za muškim?
Sada dolazimo do zanimljivog pitanja ponude i potražnje, netko je već rekao da je sve do toga, da je ženska stvar više na cijeni nego muška.
Pa bi ova logika prošla gledajući iz perspektive jednog vrlo privlačnog muškarca npr. Imam frenda za kojeg mogu reći da je fizički vrlo atraktivan i u njegovom slučaju npr. vrijedi da se žene 'trude' oko njega, dok za većinu prosječnih muških to neće vrijediti. Da li tada možemo govoriti da to ipak nema veze sa spolovima, već sa pukom privlačnošću i 'vrijednošću' jedinke?
prilazila sam i prilazili su mi. tipovi kojima sam prilazila nisu bili ni zgodni ni traženi. ipak, veze gdje sam ja prva prilazila uvijek su bile kratkotrajnije od onih drugih

ja pak imam par frendova koji kažu da im je uvijek važno da je on prvi prišao i da to uveliko uvjetuje budućnost odnosa i trajnost veze

biološko objašnjenje je očito, a ono objašnjava i zašto su muškarci više zainteresirani/zaljubljeni na početku veze, a žene kasnije. muškarac kad je "napunjen" i ima impuls oploditi ili izručiti sjeme, taj ga nagon jako tjera da se trudi. nakon što ga "prebaci", taj nagon polako slabi
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom