Pogledaj jedan post
Old 26.04.2017., 12:32   #92
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Odakle ti ove laži o Koreji? Zar je to uopće potrebno komentirati?
U Koreji sam bio neko vrijeme i pricao s njima. Broj ljudi bez penzije je ogroman.

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Treba napraviti reviziju svih povlaštenih mirovina, kao i srezati državnu i lokalnu samoupravu, tu bi uštede bile već u milijardama kuna.

1. Ukinuti povlaštene mirovine odnosno napraviti reviziju svih takvih.
2. Ukinuti milijun općina i županija te smanjiti broj zaposlenika državne i lokalne uprave.

To za početak.
Dakle - ti si za moje opcije:

1) Smanjiti penzije na pola
2) Ukinuti penzije polovici penzionera

Te svoja opcija: centralizacija.

Valid option. Jel bi se usudio rec nekom branitelju naoruzanom do zuba koji se po centru zagreba smije setati s plinskom bocom nekaznjeno da nema vise penzije za njega?
I kako bi rezao invalidske mirovine. Po udovima? fale ti ruke i noge = 100% dobijes, samo noge, 50%, samo jedna ruka ti fali - samo 25% invalidske - sori.

Moras shvatiti da nije moguce "revidirati" 99% mirovina jer su dodijeljene po zakonu. Mozes ih samo ukinuti.

Dakle - ako netko ima PTSP - ne mozes nikako revidirati i reci da bas stanoviti Mirko nema PTSP jer u suprotnom trebas procesuirati i osuditi osobu koja je inicialno dala dijagnozu. Sad mi reci kojim bi mehanizmom to ucinio za dijagnozu od prije 20 godina nekom strucnjaku psihijatrije? Plus trosak takvog zasebnog odlucivanja bi bio toliko golem da bi bio neisplativ. Pa to pomnozi sa 500k "branitelja" koji cekaju nesto. Da trosak procesa kosta samo 10000 kn (malo sam rekao), to ti je cifra od min 5 MLRD kuna za proces koji ces izgubiti u 90% slucajeva.

Sto mozes ucinti je napisati zakon da "Nema vise mirovina braniteljima invalidima". Ili smanjuje se mirovina braniteljima invalidima za xy%. Po uravnilovci.

I.

Zadnje uređivanje igorl : 26.04.2017. at 12:48.
igorl is offline  
Odgovori s citatom