Tema: Ovrhe
Pogledaj jedan post
Old 18.09.2017., 22:01   #4964
Pitanje

Poštovani

Molim odgovor od nekog tko se stvarno razumije u pravne cake...

Zanima me konkretno jedno pitanje:

Dakle- uzeo sam kredite u više banaka, kako bih pomogao prije svega roditeljima koji su bili u teškoj situaciji.

Dakle, radi se o gotovinskim kreditima u 2 banke- iznosi su veći- dakle ukupno 250 000 kuna.

Pošto sam i ja sam morao graditi život dok se oni poslože, uzeo sam dio novaca i za sebe i kuću od toga plus još jedan manji kredit od 60000 kuna u trećoj banci.

Uglavnom- na sebe nemam ni auto niti kuću, dakle ništa. Nisam u braku, i još uvijek sam kod dofitelja prijavljen pošto kuću gradim.

Jako jako dobar prijatelj mi je pomogao također financijski, i sada sam došao na ideju da napravimo zadužnicu kao da sam ja njemu dužan novce, stavimo neki veći iznos, on me blokira, tako da banke ne došu na red za 10 ak godina. Po meni je sve to legalno.

Napominjem- samac sam, nemam ženu, dijete... Za gotovinske kredite nisam imao jamce niti ništa...

Dali mogu radi neplaćanja kredita završiti u zatvoru??
Šta mi se najgore može dogoditi?? Pošto će banke čekati cca 10godina dok ja ne otplatim taj "dug" prijatelju... Jer zakonski više od 3/4 banka nesmije uzimati.. Niti sudski, zar ne??

Hvala puno.
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom