Tema: Ovrhe
Pogledaj jedan post
Old 23.09.2017., 10:39   #4977
Quote:
NIKEST kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi
Treba mi savjet, ako je neko imao sličnu situaciju...
Znači imam prijatelja, koji je krajem 4-tog mjeseca otišao na brod.
Momak ima ovrhu, dug je od T-mobilea, s velikim kamatama i sada iznosi nekih 70-ak tisuća kuna.
Prije nego šta je otišao, zamolio me da otvorim novi tekući račun, kako bi njegova firma na taj moj račun isplaćivala mu plaću.
Račun san uspiješno otvorila, s tim da naravno nisam rekla da mi je to za isplaćivanje tuđe plaće, nego za povremene uplate od strane jednog prijatelja dok se ne zaposlin.
Bilo je pitanja, koje povremene uplate, koliko će toga bit, koji iznosi otprilike bar i tko će to uplaćivat... Te da me to sve pitaju zbog porezne koja sada ima uvid u sve.
Radi se o plaći od nekih 3000 USD x 6 mjeseci.
Prijatelj mi je rekao da nemam šta da brinen, da me nitko neće zvat ni pitat išta za tako male iznose, ali svejedno, mene zanima ukoliko ipak dobijen nekakav poziv s porezne ili išta slično, zbog ove usluge koju sam napravila, koje posljedice su za mene??? On bi trebao doć za nekih mjesec dana, i račun planiram zatvorit prije njegovog sljedećeg odlaska na brod, tako smo se dogovorili.
sve transakcije veće od 1.000,00 eur sukladno EU regulativi podliježu kontroli imena primatelja i imena vlasnika računa korisnika te kao takve ne mogu biti knjižene u korist IBAN-a
magaly is offline  
Odgovori s citatom