Pogledaj jedan post
Old 29.09.2017., 00:38   #14
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jer vecina podstanara koje znam ponasa se korektno, ovo sto ne placa i napusta stanove u dugovima su vise urbane i forumaske legende
Ovo nažalost nisu legende, nego stvarnost. Iz osobnog iskustva, u cca 7 godina iznajmljivanja, jedni podstanari su mi samo nestali iz stana, a dvojica su završila u zatvoru. Jedan zbog dilanja droge (čovjek od 50 godina!), a drugi (friško razvedeni otac s curicom od nekoliko godina) zbog nekoliko pljački... A na prvu sve fini i pristojni ljudi. Pa ti vidi...

Sreća pa su mi uglavnom ostali dužni (samo) 2-3 najamnine i režije za 2-3 mjeseca.


Od tada, osim standardnog pologa, lijepo svakog 1. u mjesecu mailom podstanarima pošaljem sve uplatnice režija za prethodni mjesec (originali im ionako stignu poštom pa ih mogu i sami prekontrolirati) i oni mi taj iznos zajedno sa stanarinom uplate na račun i ja sve sam platim.
Naglasim im odmah prilikom razgleda stana da je takav način "poslovanja". Ako su i sami mislili uredno plaćati režije ne vidim zašto bi im to bio problem. Ako im ne odgovara, neka traže drugi stan. To mi je jedini način da se zaštitim od dugova za režije. Do sada se nitko od podstanara nije bunio na to, dapače rekli su da im je tako i draže da o tome ne moraju ni voditi brigu. I od tada nikakvih problema nisam imao, a izmjenilo ih se nekoliko.

Prema njima nastojim biti maksimalno korektan i izaći im u susret. Podstanare koje sada imam u stanu vidio sam u godinu dana 2 puta.
mokry is offline  
Odgovori s citatom