Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 13:50   #8210
Quote:
kerzo11 kaže: Pogledaj post
Na koji nacin onda proci EK? Ako ti se nista ne pokaze jel imate kakvi savjet? Instrukcije? Jer meni nije jasno kako ti mozes te sve komplicirane proracune sve sam shvatiti. I jel istina ak se padne kolokvij i ide na ispit da je usmeni katastrofa i da je skoro ne moguce proci?
Kao sto sam vec spomenuo, asistent koji mene imao je nije pojavio se prva 3 puta (s tim da cini mi se prvi tjedan nastave nema vjezbi) - moram spominjat kolko smo jos imali do kolokvija tad? Jos nije znalo se ni sto tocno moramo predat od programa, vec smo imali takoreci jedno ili dva predavanja za predaju ako zelimo prisustvovat kolokviju.. I to onda islo zbrda zdola, bez da itko ti ista pokazao, predalo se..

E sad, pismeni dio ispita? Prof Kranjcevic nikakvu skriptu nije jos izdao u to vrijeme. Mislim da sam ja EK polozio kod prof Pavica .. (makar svi manje vise isti su ) .. Tek dok sam rjesis nekoliko rokova shvatis da puno materijala koji nalazili su se po kopiraonama ne vrijede nista jer je rjetko koji rjesen do kraja tocno .. Jedino sto vrijedilo je su zadaci koje si mogao nabaviti .. Iskreno se ne sjecam odakle sam ja ucio za to - od kolega koji su polozili prije mene se skopiralo nesto, a puno tog se probalo shvatit sam .. Na kraju je zbilja tako bilo da se samo uvrstavalo u formule i rjesilo.. S usmenim nije bilo (s moje strane) nekih vecih problema jer sam dobio 4 iz pismenog (ili mi falilo nesto sitno za tu ocjenu) pa nije bilo natezanja .. Na usmenom bio je Dosjed, kao eliminacijsko pitanje i par sitnica koje su se vrtile manje vise .. Usmeni i nije neki problem dok dobro naucis ono za pismeni ..

Ukratko, znam da literature bilo nije .. Rok je bio dosta slican onome koji sam rjesio sam (znaci bitan je i faktor srece) .. A sad, koliko mi tog u sjecanju ostalo od tog predmeta i da li uopce trebam? Ukratko i jednostavno, ne.. Al treba polozit. Kazem jos jednom, cim sam duze studirao (priblizavao se kraju) sve vise mi je jasno bilo kako po zavrsetku faksa tako malo covjek zna da je sramotno se uopce nazvat magistrom strojarstva .. Jos jedna zanimljivost vezana uz tu titulu - kroz susrete s ostalim, starijim kolegama (i to dosta starijim od mene) susreo sam se s toliko neznanja / neshvacanja struke da sam se zapitao zasto je taj FSB od nekad toliko cjenjen fakultet.

Jedina svjetla strana je sto su vrata otvorena svugdje .. Jos ako imas polozeno nesto sa strane (da ne pricam detaljnije o tome) onda su ti vrata otvorena i sirom Europe / Svijeta..

EDIT: ono sto je gore napisao DjeCak je velika istina .. Pomoc potrazi i kod demosa .. Ja asistenta nisam mogu trazit za pomoc makar bilo je i dobrih (puno strozih, al su barem pokazali).. Iskreno, nisam se ni sam "opterecivao" s demosima, al znam da pomognu puno .. Mozda u tom lezi greska s moje strane, al ajd, sve iza mene je, srecom..
Overflow is offline  
Odgovori s citatom