Tema: Indigo djeca
Pogledaj jedan post
Old 20.07.2011., 22:17   #226
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
Postoji samo jedna stvar.

Slušao sam pre par godina tezu zbog čega navodno Indigo deca dobiju takav epitet jeste da se odnosi na to da je njihova aura Indigo-plave boje, što u principu i nije tako.

Indigo-plave aure predstavljaju zrele aure. Aure koje su još uvek u razvoju, dakle, aure običnih ljudi, pa i dece, koje su relativno zdrava, karakterišu najviše crveni tonovi, a genetski, aure su sve iste, razlikuju se u tome koliko su napredovale ili sazrele. Zrele aure su retkost među ljudima i govore o visokom duhovnom razvoju (pored tamno-plave boje u njoj se nalaze i pramenovi zlatne energije i razvijeno žuto energetsko jezgro).

Ako je to odlika po kome ljudi misle da su ta deca indigo, onda to to vrlo diskutabilno, jer se uopšte formiranje aure dešava do izvesnog broja godina a zatim njeno sazrevanje sastoji se od velikih duhovnih napora pojedinca, i to čak nije ni toliko čest slučaj, već su takvi ljudi čija je aura zrela relativno retka pojava. Vrlo duhovno nadarena deca, deca koja su izrasla u svece ili duhovne učitelje, naučnike koji zare duhovnom snagom zbog velikog potencijala koje nose prepoznaju tek posle 15-te godine života.

Ali je mislim da je sam izraz Indigo, prosto naziv kao naziv za decu koja nisu represivno odgajana, čiji su roditelji svesni važnosti pravilnog slobodnog vaspitanja svoje dece sasvim na mestu, i takva deca će imati više mogućnosti za duhovni razvoj bez trauma u detinjstvu koje predstavljaju velike blokade u formiranju ličnosti i shvatanju pravih čovekovih vrednosti.

Pogodio si u prvoj rečenici. Indigo djeca i imaju boju aure Indigo, zato su tako nazvana.
Inače aura ima cijeli spektar boja koje se mijenjaju kod čovjeka ovisno o raspoloženju i energiji.
Aura nema nikakve veze sa genetikom jer nije tijelo, ona je spiritualni "štit" kojeg imamo svi, a ono što svi jesmo je sve osim ovog tijela koje imamo, zato se i kaže da čovjek ima dušu, jer nakon smrti navodno samo ta duša ostane.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom