Pogledaj jedan post
Old 10.08.2012., 07:46   #6537
Ljudi mi možete molim vas pomoći i dati neko mišljenje, znam da vas sad nije volja pisati o kotlu kad raspravljate o "idealnom sistemu".

Ja nažalost nemam mjesta da složim jedan takav, stoga moram staviti jedan najjednostavniji zatvoreni sistem sa kotlom i par radiatora, ne tražim savršenstvo samo da dobro radi bez katraniziranja tj da ga mogu ostavit da normalno radi a da mi nije prevruće.

Par "majstora" koja su bila predložila su od centrometala bio cet od ali kad sam ga vidio jednostavno sam odustao i pokušao naći sam riješenje preko ovog foruma. Iako je to kanta od peći vidim da nekima i radi al opet či ni mi se da bi trebao sjesti kraj njega i stalno ga polako ložiti ako bi radio kako treba a to najmanje želim.

Kad sam na ovom forumu došao do boscha 2000b i vidio da ga ima i od 16 kw, oduševio se ali uzmem upute i vidim da je ona na ugljen a ovaj za na drva mi je stvarno prevelik, puno prije je ramzay napiso da bi bez problema trebali raditi i na pola snage ali za 60 kvadrata i to mi je puno.

Zato vas još jednom molim ako mi možete reći mišljenje koji kotao (bez pufera i ostalog) mogu staviti za grijanje dobro izoliranih 60 kvadrata

[QUOTE=heating;40763581]Poštovani, veća vas dugo čitam i stvarno svaka vam čast na trudu i upućenosti u problem grijanja. nakon ovih 323 stranica čovjek bi pomislio da nešto zna ali je opet na početku. čim misli da je našao idealno riješenje par postova poslije vidi da ono i nije tako savršeno.

mene muči problem kotla jer je to dio koji kad kupim ne mislim duuugo mijenjati (neznam kako našim starima su kotlovi trajali 20-30 godina a sada vidim da propušćaju i nakon 2 g), jer je moj slučaj malo specifičan.

Da ne dulim, živim u Puli u stanu u prizemlju, ispod mene temelji (neznam kako je izoliran), demit fasada 8 cm, prozori pvc trostruka stakla. Ukupno 60 m2, visina plafona 260, 3 zida su mi vanjska od kojih je najveći na južnoj strani, a četvrti pola graniči sa stubištem a pola sa drugim stanom.
dimnjak fi 160 visine od otvora do izlaza cca 8-9 m.
Drva bi bila mješana ali većinom hrast.
heating is offline