Pogledaj jedan post
Old 19.09.2008., 10:48   #54
Možda je dobro i pomenuti da, koliko je meni poznato, nema niti jedan hadis koji kaže da je Muhammed a.s. ikada udario ženu, bilo koju. Drugo, uveden je red u fizičko kažnjavanje, koje prije 1400 godina nije bilo izuzetak ni u jednoj civilizaciji, i sa nearbitrernog premlaćivanja svedeno je na jednu mjeru koja je dovoljna da se žena psihološki kazni i izvede iz histerije i lošeg ponašanja. Ja koliko se sjećam da sam čitao, nikakvo fizičko kažnjavanje žene ne smije da ostavi trag tipa masnica, crvenila i sl. I nije to samo praksa muslimana od Muhammeda a.s., poslanik Eyub a.s. se zarekao da će svoju ženu fizički kazniti, pa je oslobođen te obaveze osim da je simbolično udari sa snopom od 100 stabljika umjesto 100 udaraca.

"I uzmi rukom svojom snop i njime udari, samo zakletvu ne prekrši!" (Sad, 44.)


Ja se slažem, sve kad neko kaže kako je kod muslimana nakaradno i loše, samo nek odmah kaže kakva je praksa u njegovoj vjeri i okolini.





bezbeli za muslimanke

Evo malo kod pravoslavaca:



Evo malo u Hrvatskoj:

04.07.2008
U Vukovaru otvorena Sigurna kuća za žene i djecu obiteljskog nasilja

Autor: Glas Slavonije
Projekt Sigurne kuće, prve takvog tipa na području Vukovarsko- srijemske županije zajednički su realizirali Grupa za ženska ljudska prava B.a.B.e., Županija i Europska komisija. U kuću je za početak smješteno osam žena.
Projekt su zajednički realizirali

Jadranka Kosor koja je i otvorila Sigurnu kuću naglasila je kako su poduzete brojne mjere da bi žene koje su žrtve nasilja prijavile nasilnike te kako se o tom problemu govori javno bez fige u džepu.

Na snazi je Nacionalna strategija suzbijanja nasilja u obitelji, u čiju se realizaciju uključuju lokalne zajednice. Jedna od mjera je otvaranje sigurnih kuća te pružanje potpora ženama da se ekonomski osnaže i počnu samostalno živjeti.

i još...

Bjelovar: 'sigurna kuća' puna zlostavljanih žena i djece


Ocijeni ovu vijest:
0 0
  • Utorak, 20.02.2007. 15:31:09
  • Komentara: 0 (komentiraj)
BJELOVAR - 'Sigurna kuća' u Bjelovaru u potpunosti je opravdala svoje osnivanje - u njoj je trenutno 12 zlostavljanih žena i jedno dijete.

Bjelovar, Vukovar, Dubrovnik, Zagreba, ... e mila majko. Sad hajmo o Islamu i ženama i muslimanima kao muževima.
Rufaija is offline  
Odgovori s citatom