Pogledaj jedan post
Old 13.01.2009., 15:03   #18
vidim da se prešlo na parangale i s obziro da s istim radim godinama moga bi i koju pametnu napisat
davno sam prestao mudrovat o parangalima i počeo s njima raditi i rezultati su puno bolji , kada sam svoju teoriju predočio prijatelju on je jednostavno kazao ''ajde jednostavno reci jedan čvrst argument zašto je to tvoje bolje od ovog moga''
moj odgovor je bio ''moja škrinja je puna , a tvoja prazna''
dakle uza ili osnova je od 2 do 2,5 mm razne boje i vrste , zašto deblje , samo zato da ne pila ruke , parangali od po 50- tak udica , lakše radit s kraćim parangalima , bitan je razmak između "pica" hoće li biti dva ipo ili tri paša , manje bitno , bitno je da su svi jednaki , zbog memorije ruke , koja pamti i očekuje slijedeću udicu, udice svih vrsta i veličina te najlon svih duljina i debljina na jednom parangalu , čak se kidanjem jednog nadostavlja drugi i poslije se svi izmješaju i love i dalje , novu uzu treba odfilati , pustim iza broda par sto metara i lagano vozim , poslije vožnjom kupim u kofu i od takve uze pravim parangal , na krajeve obavezno poveći vrtuljak (đogulin oli ti zogulin) pice radim od jednog paša
topim na 27 do 33 metra po rubu kurenta , riba je u kurentu
s dva parangala pokrivam staru poziciju s trećim tražim novu , do dva sata , sumrak - zora , preko podne za zubatca
svježa srdela naj bolja ješka , lignja bolja ali skuplja , crv još bolji , ali još skuplji
mazgov is offline  
Odgovori s citatom