Pogledaj jedan post
Old 19.04.2010., 01:43   #31
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
De reci mi, štoviše pobij "fore" o neekonomičnosti i neproduktivnosti, al bez ove lažne patetike američkog stila, I dont buy it, itd…
Sto ste se uvatili ekonomije sela ko pijan plota? Tvrdim i tvrdit cu da je selo najprvo nacin zivota a tek onda ekonomija. Vi i slicni, koliko mi se cini, na selo ste dosli prvenstveno da zaradite vise nego sto sad mozete u gradu. Jedino sto vam za te vase “velike poslovne poteze" smetaju sitni posjedi vlasnika koji ih takvima put vas ne zele prodati, jer takve poput vas ne zele blizu, da im u u blizini njihovih usjeva i kuca netko za svoje profita sije GMO bilje i sprica sve moguce otrove

A sto se tice moje americke patetike, ja tako osjecam i to kazem i objesim macku o rep kako ce to netko nazvati, narociti oni koji se busaju u prsa “I dont buy it”. Zivim s prekidima u engleskom govornom podrucju vec par desetljeca pa mi nije ni na kraj pameti povoditi se za novokomponovanim sminkerima koji koriste engleske izraze jer nemaju petlju izraziti se na hrvatskom.

Sto se tice GMO hrane i njene “ukusnosti”, prodajte te stoseve nekom drugom a ne meni. Od svega GMO voca povrca (cak je i tzv. “bez kemije”, tj. “zdravo”) u biti GMO, oko 80% ima “supalj” ukus. Tocno toliko pravo domace ima dobar ukus. Ako vam je i domace lose, onda sredite vrt ili njivu da se ne skuplja prekomjerna voda i nabavite pravo sjeme koje se samo obnavlja, a ne manipulirano koje se nakon 2-3 sezone prestane oplodjivati.

Sto se tice Neretve, a zbog cega drzava ne bi nesto napravila, zbog cega imamo i od poreza placamo sve te institute i fakultete? Narocito ocekujemo da drzava uvede i provede zakon. Pa i vjesalima ako treba, a ne zastarama u necijim ladicama.

Sto mislite, kako su Kinezi dosli do ovolike industrije? DRZAVNOM upravom i institucijama, ako niste znali.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
A ako ćemo biti baš morbidni, možemo reći i da je selo predodređeno da bude prvak u velikim pokoljima, s obzirom da svake godine u zimsko doba uvežbava na svinjama. Tim istim ljudima koji klanje smatraju nacionalnim folklorom i toliko se ponose time da žele to unijeti na zapad kao dio naše kulturne baštine, ni najmanji nije problem u ratno vrijeme prekvalificirat se sa svinja na ljude. Uživaju ljudi u tome i ništa ih pokolebati ne može.
Gomila gluposti...
Moram priznati da me nista ne dotuce kao griznja savjesti sto sam drzao svinje dok su ih “krvozedni” seljaci klali, pa kad mi to nabace oni isti kojima sline cure dok vide fine kobasice, kotlete, kulenje i sunkice, kad ih onako slatko zagrizu, “mirne i ciste” savjesti da su svinje “humano procesuirane”.

A sto se tice prica o kukavicluku ljudi sa sela (takvih se uvijek svugdje nadje) i lakoce pokolja ljudi od strane onih istih koji kolju svinje, ako imate muda odite pa to recite u lice mojim susjedima. Bolje bi vam bilo da te svoje žutoklijave price prodajte onima koji padaju na stoseve kako se vegetarijanskom hranom mogu i psi hraniti, bit ce te zdraviji, a nece vam trebati ni novi dokumenti sa slikama.
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom