Pogledaj jedan post
Old 24.07.2011., 11:47   #62
GAMES

bacio sam oko na link s igara koji si postao. u osnovi mislim da same igre treba odijeliti od treninga CrossFit-a. Razloga za to ima mnogo, a naći ćeš ih u svakom sportu.
Primjerice ona Slovenka koja je na OI slomila rebro na zagrijavanju u skijaškom trčanju i nastupila na utrci uz jake bolove i skoru smrt radi unutarnjeg krvarenja. Ili svaki nogometaš koji nastupi s blokadom radi ozljede.
zato i treba vrhunski sport odijeliti od rekreacije, a CrossFit games je vrhunski sport. Mnogi od njih žive od toga i samim time riskiraju zdravlje radi dobitka. E, sad, s obzirom da se to u filmu prikazuje kao poželjno...to je druga priča. Mislim da je u glavi svakog pojedinca da tako nešto neće napraviti ukoliko nema veći dobitak od vječne slave.
Uostalom, svakom svoje. mora se imati na umu da je taj sustav treninga razvijen i usavršen prije svega u vojsci, policiji i vatrogascima u SAD-u. Poslije je prilagođen za širu populaciju, ali ne za svakoga.

I za kraj napominjem...nije svaki CF trening takav da se rušiš nakon njega. postoji dani u tjednu u kojima se radi naglasak na samo jednoj motoričkoj sposobnosti i takvi dani su u principu lagani. To što ekipa ne zna programirati i planirati modalitete treninga, to je njihov problem.
Često se radi zamjena između cross treninga, kružnog treninga i cross fit-a. Ali s obzirom da živim od toga da prodajem znanje (u koje sam uložio ogromne napore i novac) ne želim ga olako dijeliti. Znam da zvuči arogantno, ali tako je. Previše puta sam doživio da mi kopiraju tekstove i zanstvene radove da bi sad to ovako javno pisao.
samo kažem...CF je mnogo više od onoga što se nudi na you tubu ili negdje drugdje. Ako želiš saznati više preplati se na Cross Fit journal i pročitaj tekstove koje je napisao Greg Glassman i društvo i vidjet ćeš sam.

Lijepi pozdrav

T.J.
CF L1
smislenikrug is offline  
Odgovori s citatom