Pogledaj jedan post
Old 27.05.2012., 20:39   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
bude rasla kod nas?
A probat ću. Raste u Americi, raste u Indiji... Kad proklijaju sjemenke posadit ću negdje vani gdje ima sunca pa da vidimo. Valjda neće ugrozit domaću floru i faunu

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ashwagandha i nije stimulans u stvari
zar se ne tvrdi da moze "pojacati rad" stitnjace, onda bi veci problem bila hiper nego hipot? makar ne mogu naci niskakve sigurne podatke o tome ....Inace zbog moguceg uticaja na amu preporucaju se klasicno u ayurvedi nekakve procedure prije pocetka uzimanja iste, odredjeni djetni rezimi itd sto bi popularno nazvali "ciscenjem"
Kolko je meni poznato na temelju istraživanja ashwgandha regulira rad štitnjače tj. ako se radi o hipertireozi onda će smirit rad, a ako se radi o hipotireozi onda će poboljšati. Nigdje ne piše da pojačava rad, već samo da regulira tj. normalizira rad štitnjače.


Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
J.. No mene nešto drugo zanima, koliko se dugo preporuča piti te tablete (do poboljšanja, par mjeseci, par godina ?) i što kada se prestanu konzumirati ?...
Navodno se može uzimati kolko god želiš, nema nekog određenog perioda. Preporuka je, kao i sa svim biljkama, raditi pauzu nakon nekog vremena. Kontaktirao sam sljedeće proizvođače: Himalaya (India), Jarrow's (USA), NOW foods (USA) i svi su mi naveli da kod ashwagandhe nije potrebno raditi pauzu. Swanson (USA) i Gaya Herbs (USA) su mi rekli da se ashwagandha može uzimati na duži period ali da je preporuka pauza po sljedećem principu (možete birati kako vam paše):

a) nakon 3 mjeseca korištenja 1 mjesec pauze (užas, nebi mogo izdržat)
ili
b) nakon mjesec dana korištenja tjedan dana pauze (ovo je bolje)
ili
c) nakon 5 dana korištenje, 2 dana ne (pon-pet, vikend bez). Ovako ja radim i ovo mi je najbezbolnije.

Čitao sam da mnogi indijci, u svrhu općeg zdravlja organizma, piju ashw. svakodnevno, bez prestanka i tako godinama. Ne mislim je prestat pit sve dok osjećam korist. Nemam ni jedne nuspojave, a već duže vrijeme pijem, Navodno proizvodi od Himalaye prolaze rigorozna testiranja kako bi se dokazala čistoća i djelovanje, pa vjerujem da nema štetnih tvari u tim tabletama.

Pauzu radim ne zato što se bojim nekih nuspojava, već želim osigurati da preko tjedna djeluje kako treba, a ne da se organizam navikne (kao kod kave ako se duže pije). Neki lik na stranom forumu mi je rekao da već 5 godina neprekidno uzima ashw. i da se osjeća super dok je uzima. Nije godinama radio pauzu i nije izgubila djelovanje. Unazad par mjeseci radi pauzu jednom tjedno, za svaki slučaj. Probao je ne pit mjesec dana i veli da je bio koma. Kad počne pit stanje mu se opet normalizira tako da ne misli nikad prestat.

Što se spavanja tiče, godinama sam spavao ko zec, budio se više puta tijekom noći i budio na svaki šum. Užasno teško sam zaspao i znao sam se probudit usred noću (u 2 ili 3) i nisam više mogao zaspati. Znao sam odlazit spavat u drugu sobu, samo da nešto promijenim i pokušam zaspat. Od kad pijem ovo čudo spavam savršeno. Zaspim kroz par minuta, imam dubok sam, lijepe snove i budim se odmoran.

Zadnje uređivanje bigfear : 27.05.2012. at 20:53.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom