Pogledaj jedan post
Old 04.09.2012., 13:38   #12
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
moram priznat da me strecnulo kad sam procitala da se malo dijete usporedjuje sa terorizmom.
da ne znam sto radi, ja sam nekak sigurna da ne radi isto sto i teroristi.

puno bi pomoglo kada bi opisala na koji nacin to dijete "terorizira" skupinu. I da bas niti jedna (pedagoska) metoda ne djeluje

ovo dijete itekako ima pravo na predskolski odgoj, i ako ga (privremeno) ispisete, sto cete sa njime?
gdje bi to dijete trebalo biti?
Znala sam da će taj post izazvati mnoge polemike i da se o tome malo govori.
Ako je odgaojitelj , nakon 20 godina rada, potaknuo to pitanje, onda zaista se radi o posebnom slučaju.Nitko nije malo dijete usporedilo sa terorizmom i molim da se tim tonom niti ne raspravlja u nastavku.
Teroriziranje druge djece znači da svih 25-ero trpe svakodnevno njegove ispade, njima se ne posvećuje vremena koliko oni zaslužuju, u strahu su od tog djeteta, svaka aktivnost bude prekidana zbog njegovih histeričnih ispada, ništa se ne može planirati jer je kraju odgojitelj primoran svu energiju uložiti u njega zbog sigurnosti ostale djece pa i njegove.
Ja da sam majka, bilo kojeg djeteta iz te skupine, ispisala bi dijete i tražila premještaj.Kako svi imaju pravo na vrtić nije moguće ga bilo što napraviti u vezi njegovog udaljavanja.
Da, boli me to i napisati, jer jadno dijete nije krivo, sve je to odraz nekog njegovog unutarnjeg nezadovoljstva,protesta,poziv u pomoć.
Ali ,uz svu ljubav, trud,znanje pomaci nisu vidljivi i to traje predugo.
Tu je potreban stručni kadar, dječji psihoterapeut za rad sa njim i cijelom obitelji. Mene sad samo zanima, što je sa pravima ostale djece u vrtiću ( to se još češće dešava i u školama). Zašto bi svi oni uvijek morali ispaštati zbog jednog djeteta???Meni je njega strahovito žao ali roditelji trebaju napokon preuzeti svoju odgovornost i poraditi na tome. Kad bi bilo moguće ispisati dijete ja sam sigurna da bi se oni trgnuli i vidjeli da je vrag odnio šalu.
Ne prođe dan a da on ne uspije nekog udarit( usput je i duplo veći i jači od njegovih vršnjaka) koliko god visili nad njime i poticali ga na svakakve aktivnosti.Djeca se boje i to se ne bi smjelo događati.
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom