Pogledaj jedan post
Old 13.03.2007., 12:57   #14
Quote:
DexCro66 kaže: Pogledaj post
Hodam ja prošlo ljeto gradom u potrazi za Jungovim knjigama. Pošto Junga nema u knjižarama, već sam odlučio malo pohoditi antikvarijate. Na prelasku ulice na Zrinjevcu ugledam ženu kako nosi sportsku torbu napunjenu očitom nećim jako teškim i jedva hoda zbog težine. Naravno, priđem joj i ponudim pomoć. Ona pristane i nosimo mi tu torbu. Pitam je kamo ide da je ne ostavim s time na cesti, a ona (naravno ) kaže da ide u antikvarijat. Pitam je što kupuje, a ona kaže da ne kupuje nego prodaje hrpetinu "nekakvih bezveznih" knjiga. Nastavak vjerojatno i sami naslućujete. Da skratim, moj prvi Jung je sada na mojoj polici.

Ono što bi mnogi nazvali pukom slučajnosti (kako sam i ja tada pomislio) zapravo je daleko od toga. Pogotovo ako se takvi događaji ponavljaju. Pošto "klasična" znanost o tome nema što za reći (pogotovo zato jer se statistički takve pojave nebi smjele događati u takvim količinama) nema druge nego znanost "rastegnuti" i tražiti objašnjenje drugim putem. Koliko se ja razumijem u to (a razumijem se vrlo malo) čini mi se da se upravo o tome radi kod sinkroniciteta.

Jedini je "problem" u tome što za prihvaćanje takvih teorija vlastiti um treba očistiti od smeća kojeg dobijamo klasičnom naobrazbom.

prečesto mi se takve stvari događaju da bih rekla kako su slučajne.
inače, ono što se meni često događa jest to da, na primjer, razmišljam kako bih voljela pogledati neki film ili seriju i uskoro na tv-u bude taj film ili serija. često su mi se događale takve stvari kao tebi. na primjer, nešto mi treba i to nešto kao da padne s neba, u pravom trenutku i na pravom mjestu
diki is offline  
Odgovori s citatom