Pogledaj jedan post
Old 23.03.2012., 21:22   #34
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Pa govoris da je po tvom vidjenju strah pokretač tog vjerovanja pa eto pitam zasto mislis da je strah pokretač.


Nametljivost je ono što ti uočavaš kod vjernika jer ti se ne svidja vjerničko razmisljanje i svjetonazor. Ne ocekuj da će ostatak svijeta šutit samo zato što ti nije po volji. Pravo na izrazavanje svog misljenja imamo svi.


Netolerancija i iskljucivost ista stvar- nema tolerancije za zlo i u tome treba bit iskljuciv. Ne mogu ja smatrat se dobrim covjekom ako šutim na zlo. Ne zbog pakla nego radi ljudskosti.

Zašto mislim da im je strah pokretač?Zato što su njihovi postupci toliko kruti i nametljivi, da ako ne bih mislila da ih motivira strah, ostalo bi mi samo da su bezobrazni i beskrupulozni - a to mi ne ide uz vjeru..

"Ne očekuj da će ostatak svijeta šutiti" - hvala ti na ovome...da, očito bih trebala prestat to očekivat...i da, priznajem, to očekujem...očekujem da me se pusti na miru, da mi se ne govori "svoje mišljenje" ako ga nisam tražila...možda previše očekujem,.



A zadnji dio koji sam citirala je zapravo srž...kažeš "nema tolerancije za zlo i u tome treba biti isključiv"...e, tu smo..jer se sad možemo zapitat što je za koga zlo...i ovdje ne mislim na očite stvari (oko kojih postoji konsenzus, tipa ubojstvo, zlostavljanje, silivanje itd, da to je zlo, tu se svi slažemo)...ali što je s toliko drugih stvari koje netko tretira "zlim" a netko ne??
anin1 is offline  
Odgovori s citatom