Pogledaj jedan post
Old 02.02.2009., 13:30   #6
@ari peka nikkola
@schmokljan
Tihomir Dujmović je, sviđao se on posebno meni ili schmokljanu ili ...., imao u Večernjaku svoju ne malu čitačačku publiku. Likovanje jednih što je "izbačen" i što će sad "vjerojatno pisati u Harahvatima, Zadarskom listu ili Hrvatskom slovu..." jednako mi je primitivno i žalosno kao i veselje drugih što je "otkazana suradnja" (koja zgodno-primjenljiva sintagma!) Ivančiću (nemojte sad s usporedbama njih dvojice... Govorim o principu - o činjenici da je Dujmović definitivno bio prepoznatljivo pero Večernjaka, nije bio neki no-name novinar izostanak čijih pisanih doprinosa nitko posebno ne primjećuje, imao je svoju publiku koja ga je voljela čitati i kojoj je uskraćeno to zadovoljstvo...).

@gugenheim
Miješaš kruške i jabuke.
Nemam pojma kako izgledaju Dujmovićeve emisije, niti je ovdje o tome riječ... Čak i da jest, jedno je javna televizija i standardi koji moraju biti zadovoljeni na istoj, a drugo neka mala privatna televizijica na kojoj pravila igre više-manje kroji vlasnik... (Misliš li da bi ikog na ovom svijetu bilo briga kako Latin "kroji" svoju emisiju ili koji su mu i u kojoj mjeri "uravnoteženi" gosti - da to radi na Z1 ili OTV-u?)
Što se pak novinskih kolumni tiče, nisam primijetila da ijedan novinar-kolumnist svoje stavove "korigira" i "uravnotežuje" pozivajući "u goste" ljude suprotnog svjetonazora, pa to valjda ne očekuješ ni od Dujmovića...

Pitanje sam postavila jer mi nije poznato je li do prekida suradnje s Večernjakom došlo dogovorno (eventualno čak po Dujmovićevoj želji, zbog privatnih razloga... svašta se čovjeku u životu može dogoditi...), ili je suradnja otkazana jednostrano od strane Večernjaka, protivno Dujmovićevim željama.

Ako je u pitanju ovo drugo, onda je žalosna činjenica da u novinarskom udruženju (HND), ali i među samim novinarima, postoje bijedno dvostruki kriteriji koji nalažu da se o "otkazivanju suradnje" "našima" pišu stranice i stranice tekstova/žalopojki, protesta, dubinskih analiza o neslobodama, političkim pritiscima..., dok se isto - kad se dogodi "njihovom" novinaru - sramotno i unisono prešućuje.

I sve dok je tako - bez obrazloženja će se "otkazivati suradnje" i "našima" i "njihovima". (Samo što neki ne žele ili su toliko zaslijepljeni da zbilja ne vide istu "tajnu vezu" između toga, pogotovo pogubne posljedice te beskrajne klackalice "naše"/"njihove" "podobnosti"...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 02.02.2009. at 13:40.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom