Pogledaj jedan post
Old 20.04.2009., 09:44   #8
Quote:
Flato kaže: Pogledaj post
Mene zanima samo korito sa prvu ruku. Čak bi ovu sezonu odradio s nekim polovnim motorom jer se ne želim istegnuti preko mjere koju sam si zacrtao.
Nekako sam se nadao da će ovaj Yacht&Co moći biti vožen čak i sa 50ks (Yamaha ili Honda 4T), naravno ne postizane 30 milja brzine ali za jednu putnu od 20.. Opet sam se nadao da bi uz takvu motorizaciju potrošnju mogao držati ispod 10L.
Sve u svemu, ovaj tjedan idem u butigu di ih prodaju pa ću sve viditi iz prve ruke i odlučiti. Nije isključeno kupovanje ečeg polovnog, trajno registriranog..čak i gumenjak cca 5m...
Zao mi je sto ti rusim nade, ali za ovaj gliser koji gledas je 50ks definitivno premalo. Probao sam svoj prazni gliser sa hondom 50ks sa samo 2 osobe u njemu, ide dobro (nesto preko 20 cvorova) ako ne spustas okretaje ispod 5000. Moj gliser je manji i laksi od ovog kojeg gledas, sa 50ks ces vozit stalno preko 5000 okretaja a onda zaboravi potrosnju od 10l. Za najnoviju hondu 75 koju imam u prospektu pise potrosnja 9l, ali meni u praksi trosi 12-15l pri brzinama 18-22 cvora sa troje ljudi u brodu (doduse sa otvorenom tendom). Sa potpuno opterecenim brodom (6 ljudi + prtljaga) moze se potrosit i preko 20l/h (provjereno iz prve ruke, ljudi kojima sam ga iznajmio su potrosili 110l goriva za 1 dan).
I za potrosnju ti je bolje kupit malo jaci motor kojeg ces vozit oko 3-4000 okretaja nego slabiji pa da ga stalno vrtis preko 5000okr.
Sto se tice kupovine polovnog, svakako bih ti to preporucio ako ne kupujes brod na firmu, ali ako mozes uzmi novi motor. Plasticni brod star par godina ti je isti ka i novi, samo jeftiniji. Procitaj malo testove glisera iz Nove Burze Nautike pa ces vidit koliko u praksi trosi koji motor na 5-m gliseru pri kojoj brzini, naravno dosta ovisi o broju osoba na njemu, stanju mora...

Pozdrav
open510 is offline  
Odgovori s citatom