Pogledaj jedan post
Old 13.09.2017., 21:20   #6034
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Naravno, kad već lažu nek ima nekog smisla.
Evo i jednog komentara na b92 sajtu na tu vijest, vjerojatno isto laž:

Tesko ce se ovde ista dokazati. Nema tu pisanih tragova, audio/video zapisa (to se nikad tako ne radi) niti licnog priznanja. Da ne kazem da je pola pomenutih vec umrlo, pa ni ne mogu da priznaju.

To da li je neko pripadnik VBS ili SDB na ratistu je gotovo irelevantno, u stvari nemoguce utvrditi. Da li iko od "obicnih" ljudi zna na pogled iz prve sta je cija legitimacija. Medjutim to mozda nije ni bitno, jer se cak ni u haoticnom okruzenju kakvo je ratiste nista krupno ne desava bez organizacije/podrske sluzbi bezbednosti. Bio sam na vukovarskom ratistu kao rezervista. Nas su tamo reorganizovali nekoliko puta, prvo smo bili u regularnim jedinicama JNA (svako sa svojim vodom), nakon 20 dana su nas raspodelili po tzv operativnim grupama sa lokalnim teritorijalcima, potom su napravili neku veliku mesovitu vojno-teritoriajlnu-dobrovoljacku cetu, pa sam trazio da ne idem sa njima, jer nisam hteo da imam problema sa savescu kad sve prodje, vratili su me u neku cetvrtu formaciju odakle sam se nekako ziv vratio kuci. Svog komandira cete jedva da sam I vidjao, sve su te stvari neki ljudi od poverenja radili. Niti (smes da) pitas ko je odakle I za koga radi, niti ti oni puno pricaju. Koga briga da li radi sa Stamatovica ili Badzu ili Arkana ili... Niko od njih nista ne radi bez znanja Radmila Bogdanovica I Mileta Mrksica.

Na zalost sve sto svedok govori je tacno. Svacega je bilo te jeseni 1991., sto nam nikako nije na cast. Bilo ne ponovilo se.
(BFV, 13. septembar 2017 17:51)
alexandraz is offline