Pogledaj jedan post
Old 15.10.2007., 11:02   #25
Quote:
Zara1 kaže: Pogledaj post
Enterokok je inače bakterija za koju je normalno da se nalazi u crijevima. nisi napisala gdje ti je nađena (u mokraći ili brisu cerviksa)? mislim da nije toliko opasna u trudnoći, pogotova ako ne prelazi granicu 10 na 5. ako je izolirana koncentracija manjana obično se ne primjenjuju antibiotici, ja bi ti preporučila jogurte (npr. bioaktiv jer sadrži velike koncentracije "dobrih bakterija") u veeelikim količinama. za trudnoću su opasnije ureoplazma, mikroplazma, klamidija i sl. ginekologa promijeni što prije, misli pozitivno, a bolove slične menstrualnim sam i ja imala skoro stalno na početku trubnoće.
Tu se ne slažem. Signifikantnom bakteriurijom se smatra čak br. klica od 10 na 2 , ovisno o prisutnosti simptoma, koliko me sjećanje služi, a svaki uroinfekt treba liječiti. Slažem se da se u nekim slučajevima bakteriurija na liječi, ali kod trudnica se bakteriurija liječi bez obzira na simptome. Uz lijekove je važno da se pije barem 2 litre tekućine (čaj ili voda) i u te 2 l se ne računa juha, sokovi niti mlijeko. Što se tiče izbora čaja- mogu pomoći urološki čajevi, no treba se raspitati koji se smiju uzimati u trudnoći i uzimati ih prema preporuci proizvođača. Puno je važnija količina popijene tekućine.
Probiotici mogu pripomoći.