Pogledaj jedan post
Old 30.09.2009., 10:42   #43
Quote:
magi.magi2 kaže: Pogledaj post
ja sam također zainteresirana za polaganje programa dizajner un utarnjih interijera.....ali......šta svašta proćitam ovdje nekako me strah dati tolike nocve za callegari a svašta ružno se piše. To mi je stvarno velika želja i to volim ali s obzirom da živim u Splitu nemam drugi izbor nego callegari. Pa ako ima neko sa iskustvom i splitske škole neka ga podjeli samnom.......
Evo javljam se s iskustovm iz splitske skole koja su na zalost razocaravajuca. Skola jke katastrofa i sam odnos prema uceniku je zaista jadan. Ucionica iz srednjeg vijeka, losa rasvjeta, nestrucan kadar. Profesor koji trenutno predaje je ok, arhitekt, ali sa stilizmom i dizajnom interijera nema bas puno veze.
Vec 11 mjeseci idem u skolu, a rijec dizajn se do sada spomenula samo par puta. Program je konfuzan i los. Uglavnom crtamo tlocrte i perspektive, sto je odlicno znati, ali to bi trebalo biti dio programa, a ne njegova osnova.
Problem je sto se grupa nije sastavljala po prethodnom znanju i iskustvu, nego po tome tko je voljan platiti 21.200 kn, pa su tako u jednoj grupi vlasnici salona namjestaja s 10-15 godina iskustva, gradjevinski tehnicari (odlicni crtaci) i netko tko jedva zna drzati olovku.
Pokazatelj kvalitete je, takodjer, cinjenica da od 45 polaznika prve godine, rijetko tko upise drugu godinu.
Uglavnom, cijela grupa (sastavljena uglavnom od ljudi koji nisu laici u sektoru interijera) je jako nezadovoljna i vec dugo razmisljamo sto naraviti, jer nismo dobili znanje za taj novac.

Meni je jako zao sto je sve tako, jer ovo zanimanje obozavam i volim uciti, ali na zalost prepustena sam i dalje knjigama i internetu. Nisam pozalila ipak sto sam upisala, jer nesto jesam naucila, ali sve je to nedovoljno za jednu privatnu skolu dizajna.
Umjesto puna poleta, kreativne energije i entuzijazma svaki put napustim skolu ljuta jer zivim u drzavi koja podrzava ovakav neprofesionalizam i nemar i jos sve to odobri ministarstvo skolstva.
Mini123 is offline  
Odgovori s citatom