Pogledaj jedan post
Old 15.01.2010., 11:12   #73
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na ovim riječima.. sad sam malo čitala na netu o tim udrugama, terapijama, sve kažu manje više isto. Obitelj najviše ispašta, treba biti složna, pružiti potporu. Toga se ja i bojim, napisala si da završe samoubojstvom ili ubojstvom.. Nikada neću zaboraviti njegove riječi kad smo bili manji. Nešto sam bila tužna a on me zagrlio i rekao imamo samo jedno drugo na svijetu.. I te riječi mi stalno odzvanjaju u glavi.. Možda je on to zaboravio ali ja nisam. stvarno imam samo njega od obitelji. Najviše se bojim što je tako zatvoren, drži sve u sebi, šuti, vidim da ga pati to


Pokušaj razgovarati s njim i tome, smireno mu reci da sve znaš, za dugove i alkohol. Dakle iskren razgovor.

Reci mu da ne želiš da mu se desi nešto loše i da se obrati nekom za pomoć. ( a prije toga bi bilo dobro da saznaš kome se može obratiti tj, ime psihijatra ).
Također mu daj do znanja da ako se krene liječiti da ćeš biti uz njega, i ponovi mu da ti je on jedina obitelj i da ga ne želiš izgubiti.

To je jedino što ti možeš napraviti, naći neki put do njega pa možda čuje tvoje riječi i odluči nešto poduzeti.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom