Pogledaj jedan post
Old 19.05.2012., 22:06   #33
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Mogli su, nakon diferencijalnih. Fakulteti su imali uvjete za upis zapravo prilagođene gimnazijalcima. Recimo, za upis na ekonomski nisi trebao slušati nijedan ekonomski predmet u srednjoj školi, a za upis na naki fakultet gdje se je slušala i fizika, si morao imati fiziku u srednjoj školi sve 4 godine.
Na kraju krajeva...slicno kao i danas. Oni koji odu u strukovnu, a ipak pozele neki fax koji trazi predmet koji nisu imali, mozda ce ga morati poloziti kao izborni...i sami nadoknaditi rupu.
Quote:
A ovo drugo - mene čudi sva ta histerija oko državne mature. Ja sam mislila kakav je to baubau i išla sam pogledat zadatke. Matematiku više razine rješila sam 74%. I to 20 godina nakon srednje škole.
A vidim da je za prolazak dovoljno cca 30%. Gdje je nestalo onih standardnih 50% za pozitivnu ocjenu?
Ne znam, ne bih htjela biti pre kriticna...ali isla si u ekonomsku i neku si matematiku imala valjda...i bila dobra u njoj, ako se ne varam.
Drugo...u kojim si uvjetima to radila...nije isto biti nervozni klinac na maturi i doma rjesavati zadatke u fotelji...da si bila tamo s njima mozda bi ti postotak drasticno pao...a ako bi znala da si o tome ovisi buducnost pao bi jos dosta...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom