Pogledaj jedan post
Old 11.05.2013., 01:23   #57
Thumbs up

Quote:
kolačićka kaže: Pogledaj post
haaaaaaj svima...evo ja črčkam neš bzvz po netu i istražujem sve o toj callegari školi..........i ono..pa nema baš puno oduševljenih,,,a ja bih to stvarno upisala...nisam ni znala tek sad vidim da tam predaju dvije profe kaj su meni bile u srednjoj...keti i minja ....ugl završila sam zug- zagrebačku umjetničku gimnaziju...i nakon srednje sam imala opasne planove nastaviti studirati modu i umjetnost u italiji....ali.....moji su me ubili u pojam i morala sam upisat ekonomiju,,,i ono tu sam se totalno izgubila....prošlo je 6 godina i danas sam položila posljednji ispit,,,,svih ovih godina sam uzasno patila sto nisam isla ostvariti svoje snove jer je to nesto sto uistinu volim otkad znam za sebe.....e sad,,,ja bi to fkt upisala,neznam s kojim parama al ono,,,,samo kad vidim toliko loših postova onda ni sama neznam vise sta da radim,,,malo sam se izbedirala sad kad sam to sve pročitala,,,,
Mislim da se ne bi trebala bedirati! Ja inače nisam polagala ni callegari ni profokus, ali sam studentica modnog dizajna na ttf-u i mogu ti reći samo ovo: koji god tečaj upišeš, faks, kakva kod predavanja slušala, išla na seminare i sl (sad govorim samo o dizajnu) nitko te neće naučiti raditi u pravom smislu riječi. Govorim ti to iz iskustva. Mi smo narod koji razmišlja na ovaj način: ,, aha, upisat ću faks/tečaj i radit ću samo sve što mi se kaže da radim i kada sve odslušam, kada položim sve ispite bit ću profesionalni dizajner koji zna sve o materijalima, krojenju, šivanju, povijesti mode, crtanju, kreiranju i sl.''.......

Što ti želim reći?
Da šta god da upišeš moraš si još sama dodatno jako jako jakooo puno poslova zadavati da bi nešto naučila. Primjerice kod nas na faksu sve što učimo, ostane apstraktno u glavi tipa neki krojevi iz konstrukcije i tako. zato kada dođeš doma trebaš sam uzeti taj kroj o kojem si učila, napraviti ga u prirodnoj veličini iako ti to profesor nije rekao, iskrojiti materijal, modelirati kroj itd itd. tako ćeš naučiti. i tako se sve nauči. fakulteti i tečajevi su samo jedan uvod u nešto što bi ti sama trebala raditi i u nešto oko čega bi se sama trebala truditi,a za sve nedoumice se konzultirati kod profesora stručnjaka koji će ti zasigurno pomoći. Vjeruj mi, samo rad rad rad rad i RAD će ti pomoći da ostvariš svoje snove. Neka ti tečaj bude uvod (ili po meni bolje faks) i onda radi punom parom. a na predavanjima ispituj profesora sve što te zanima, što ti nije jasno, i izvlači iz njega informacije koliko god želiš. neki kažu gore da su loši profesori, a onda sam čitala da su oni stručnjaci hmm.. oni jesu stručnjaci i zato im predavanja možda baš i ne leže ali su prepuni znanja koja ti može dobiti ako se potrudiš.

znam da glupo zvuči to da se sama moraš truditi oko svega ali je u hrv uglavnom takva situacija s obrazovanjem, a pošto ju ne možemo promijeniti onda treba razmišljati kako iz tog lošeg izvući nešto dobro. ovo ti je moj prijedlog.

pozz
mirnic is offline  
Odgovori s citatom