Pogledaj jedan post
Old 20.10.2015., 02:57   #5
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Iz svega ovoga slijedi da je Bog inkarniran u čovjeku ....Blah ... između čovjeka i Boga.
"Krist" je vrsta svijesti "Crest'na" koja je spuštena nekoliko puta kroz zadnjih 20-ak do 30-ak hiljada godina (a da je bila exponirana i obznanjena ljudima), više puta od toga je postignuta bez da je bila obznanjena, a razlika je velika i u slučajevima kada ljudi znaju tada se oko takvog bića stvaraju pokreti, sekte, religije.....
Iako takva svijest ne traži, niti želi iza sebe ostavljati religiju svijesna je da će vjerovatno uzrokovati nešto tog tipa ..
Krishna i Krist su oboje Crest'na....
Zanimljivo je to što kada se takva vrsta svijesti pojavljuje na Zemlji nikada se nije do danas desilo da je osoba radila na sebi ili došla do nje nekom sadhanom, nekim putem il nekom praksom ...
Ne govorim da nije bilo i da neće biti ljudi koji su doživjeli i nirvi-kalpa samadhi praksom, ali kada govorimo o ovakvoj specifičnoj vrsti svijesti, ja sam sklon vjerovati da se radi o vrsti Kauzalnog Bića koje se spušta u vrlo specifično tijelo i to u vrlo specifičnim intervalima vremena i kada to ljudima treba;
(kod nas Teurga termin "Kauzal" je svijet iznad Astrala, jedan vrlo čist i ogroman svijet, neuporediv s Astralnim a nekmoli Materijalnim. Inače Kršćani kao i neki od new-age grupacija zovu ga početkom andjeoske hijerarhije;
kabalistička hijerarhija bi prepoznala Kauzal negdje odmah ida Adept Majora prije Magister Templi-a i činjenica da "andjeli" imaju svojevrstan 'prekid' u Astralu i da se ne mogu tek tako manifestirati na ovom našem tonalnom planu je izvjesna i vrlo točna !
Andjeo ne može direktno komunicirati sa običnim čovjekom pa taman da mu pokušavao nešto reći ili savjetovati 24 sata na dan, 7 dana u tjednu i to pričajući mu na uho (što na neki način i radi ...)
Da bi Čovjek bilo vidio, bilo čuo Andjela ili Anđeoski 'raport' (što je zapravo Kauzalno biće koje je aspekt sebe-Sebstva na suptilnijem planu postojanja, a kojeg malo-tonalno jastvo još nije iskusilo) najprije mora uvježbati i sofisticirati svoja čula i dovesti i sluh i vid najmanje do kraja 1-og i početka 2 nivoa "Magijskog uvježbavanja sluha" po F.Bardonu, i to ako želi vidjeti ili čuti bilo kakvog Andjela tj. bilo kakvu Kauzalnu formu, ta Two way komunikaciju mora potpuno raviti drugi stupanj "magijskg uvježbavanja čula".
Ta vrsta svijesti (Crest'na) nije tako blizu "kruni" i Kether se ne može "postići".
Isto kao što se ne može "meditirati na XY", meditacija je stanje bezumlja to jest stanje Svijesnosti bez ikakvih interferencija Uma.
Keter se kontinuirano dešava sa ili bez onoga koji ga pokušava doseći ili postići, a što je najbolje onaj koji ga "postigne" on je automatski razorio svu hijerarhiju i shvatio da nije nikada ni postojala "in the first place";
U trenutku kada Magičar/Kabalist konačno preskače ili prekoračuje konačni Ambys iluzija i kada prestaju važiti prostor-vremenska ograničenja, pa čak i "prirodni zakoni", tada se počinje rastapati spol i dob, svijetlo i mrak, rasa i klasa, bog i vrag, a bilo kakav koncept bilo unutarnje bilo vanjske, bilo mikro i makro-kozmičke-hijerarhije umro je davnih dana kada je Magičar "ubio" sve vezanosti, sve želje, strahove, sve skepse i sve emocije;
Umro je zapravo bilo kakav koncept čim je shvatio kako je on na početku i na kraju Puta istovremeno i stalno počinje i završava, stalno se radja i stalno umire, stalno ima erekciju i stalno kaka na zahodu, stalno pere zube i stalno proživljava sve trenutke svega što može zahvaliti raspadu koncepta linearnog vremena;
Osim toga sve iznad Adept Major-a nema veza sa fizičkom realnošću i prije toga nastupe fizička smrt ili napuštanje fizičkog tijela, takva bića uopće ne hodaju Zemljom (osim iznimno, ali to je prekomplexno da bih sada opisivao)
Onaj koji sanja da ide prema negdje nekom strogom hijerarhijom ili da se negdje mora zadržavati da bi poslije toga mogao "nesmetano postati ništavilo" je i dalje iskušenik sa šifrom 1=10, to jest nije ni iskušenik jer se nije počeo ničim ozbiljno baviti;
Jer to je ono što je ipssisimus zapravo a to je 000/000 Kether, nula, ništa nad ničim, ili sve nad svim, ili oboje istovremeno, ili nijedno od ničega i sve sa svim i sve to istovremeno i kontradiktorno;
Kether-u je Zelator isto što i on sam i nema nikog iznad ili ispod, hijerarhija postaje trivijalni echo u nečemu što je nekada bilo misao ili Um, a sada je samo praideja koja je oduvijek tu kao Svijest, jedina razlika je što je Zelator zaboravio da je Kether, a Ipssisimus je znao da oduvijek zna da je Kether, čak i kada nije znao;
no;
bez ozbiljnih iskustava ljudi se hvataju za razne hijerarhije i za razne teorije, pa tako i u Kabalizmu;
Ovo je tako jer je ljudska potreba za pripadnošću, za klasama i za standardizacijom tj. definiranjem svega od pojaseva u borilačkim vještinama do stupnjeva u raznim programima i edukacijskim ustanovama;
Ta potreba da su dio nečega, nekog tima, neke grupe, ispod neke zastave, grba, značke, uniforme, sve to dio je najviše zapadnog načina života, a na taj smo način piramidalne hijerarhije vlasti i vladanja većinom svi navikli..

Medjutim većina textova koje sam pročitao su hrpe raznoraznih razbacanih polu točnih informacija
iz kojih mi nije mnogo jasno osim da odredjeni gospon "tehuti" pokušava ostaviti dojam da zna;
nisam uspuio steći pravi dojam jer sam subjektivan i nisam čitao sve njegove textove na svakoj temi ali ako bi od krenuli od kraja (to jest od naj recentnijeg) onda hmmmm.... nisam baš sretan što na ovakvim temama jednostavno ne mogu ostati ravnodušan i ostaviti ih kada netko na njima počne "dijeliti mudrost";
dakle samo nekoliko rečenica;
ili samo jednu možda dosta :

"Iz svega ovoga slijedi da je Bog inkarniran u čovjeku kao Logos ili Razum/Misao.
Štovanjem centra svojeg Bića, odnosno Logosa (čiji je fizički Isus Krist samo simbol), ustvari odajemo hvale Nebeskom Ocu, Nousu, Kozmičkom Umu koji obuhvaća sve multiverzume i djeluje kao prvi pokretač silnica u tom moru arhetipskih Ideja."

Eto kada pročitam ovakav izljev "mudrolija" odmah je i meni bolji metabolizam...
Ne znam odakle bi krenuo ali ovo je "izvrsno":

lets see,

Dakle kada štujemo centar svog bića, onda štujemo Isusa Krista (koji nije fizički Isus Krist nego mu je taj fizički aspekt samo simbol)
dakle kada tog simboličnog Isusa koji se nalazi u centru našeg bića štujemo onda zapravo štujemo boga, koji inače nije "nebeski bog" ali to nema veze jer mi tada "odajemo hvale" "pravom" "nebeskom bogu" i njegovom "Umu koji pokreće sve silnice" i pazite sad ovo, on to ne pokreće bilo gdje nego "u moru arhetipskih ideja" jebote, zajebano duboko...

hahah';
zamislite kako je to zajebano moćan bog kada on on to sve radi u svim multiverzumima i u svim dimenzijama i u "MORU ARHETIPSKIH IDEJA" ...uh kako dobro zvuči kada složimo nekoliko Jungovskih termina i stavimo ih u kontext komparativne mitologije i pokušaja da zvučimo pametno svim mediokritetima koji nisu tripali pred ogledalom ili čitali Crowley-a ili Levya, neki čak i F.Bardona ili ...
ma kopaj sam, ja sam kopao dok nisam iskopao prave autore i imao prva ozbiljna iskustva.

Djeco, molim vas, probajte malo nekad stvarno radit na sebi, nemojte baš toliko šalaprdati jer će prije ili kasnije doći netko tko je pisao skoro pa ISTE (jedino dok je moja generacija pisala takva preseravanja mi smo to radili ipak malo predantije, sa stilom, čak smo se trudili da pišemo stvari koje smo htjeli da nam se dese, kao da su se već desile i pisali smo još puno duže textove.
Ja sam konkretno imao sigurno više talenta za seruckanje i mentalno prenemaganje nego što ti misliš da imaš dragi moj u moru arhetipskih ideja.. hahah'
ja ću riknut od smijeha...)

....počeo ja čitat sce po redu, u jednom trenuku pomislio sam čak da se pojavio netko tko zna o čemu se radi i koji je proveo duže vremena u oklutnoj i kabalističkoj u praksi nego ja, a kad ono neki polu-jebivjetar...
Ne znam samo jesi li klinac ili si neki stari wanabe koji je nedavno počeo slušati Mxckennu (ili nekog sličnog) pa sada pokušava biti lokalni mentor i dijeliti "mudrost" sa svijetom...
Ovo zadnje što si napisao otkrilo te...
Nemoj se ljutiti, ne mrzim ja tebe niti mislim da si negativac;
Meni samo laknulo da ne moram tražiti i kopati po svim tvojim textovima da bi vidio gdje si otprilike sa iskustvom i općenito znanjem otprilike.....
Nije mi se dalo analizirat duže postove i tražit zajebe ili ovakve pokazatelje koji znaju biti rijetki kada pojedinci paze i nikako ne žele da ih se provali ili da netko sazna da su samo na teoriji;
da mi ova izjava sa morem ahetipa nije bila pri ruci, nebi te možda ni provalio, ali ....hahah...
Ta izjava je školski rukopis rookie-a (koji je za cure sa faxa ili lokalnog kafića "genijalac", ali za ljude koji se bave ovim stvarima i koji bilo da su dio "inteligencije" jedne države ili da su dio frikologije koja provodi preko 6 sati na dan baveći se iskustveno jednom od drevnih tradicija ili nekom od branši ozbiljnih gnostičkih diciplina, doktrina ili vještina samo providni priučeni početnik kojem će svi rado pomoći i smijati mu se, ne pretjerano zlonamjerno iza ledja sve dok sam ne shvati kako je smiješan i sebi sa pokušajima da ostavi dojam....
vidjet ćeš jednom kada prodješ kroz tu fazu kako izgleda kada svijet gledaš sa naočalima koji "mehanički precizno" odvajaju "Shit from Shynola";
Leonard Orr is offline  
Odgovori s citatom