Pogledaj jedan post
Old 20.10.2015., 02:25   #6
Nemoj misliti da ja mislim da ti ništa ne znaš, samo mi je smiješno kako pokušavaš zvučati mudrije nego što jesi ili nego što je potrebno da bi te netko shvatio ...

Ali ne boj se, ja ću tu ostati par dana vidjeti na par znanstvenih i na par ezoteričnih tema postoji li kakav solidan materijal ili neki novi talent i onda opet idem na koju godinu ... pa ti slobodno nastavi .. savjetuj..ja te neću Undermajnat ...
Možda bi mogao otvoriti malu školu Ezoteričnih nagadjanja kao "prvi u moru arhetipskih ideja" na Forum.hr-u ... hahah
svaki put kada se sjetim, smijem se na glas......

btw ta tvoja izjava o "inkarniranom Logosu" sama po sebi, koju sam ja namjerno na takav način bez veze "analizirao" je sama po sebi potpuno trivijalan pokušaj da objasniš nešto u što sam ti ne samo da ne vjeruješ nego, ne znam zašto si tako nešto napisao....
A bez veze je jer je sama ideja "boga" kao neke odvojene instance koju ti objašnjavaš kao utjelovljenu u čovjeka kao Logos, što je još veća nebuloza jer, ako je nešto daleko od onoga što bi bilo koji posvećeni adept rekao jest to da "Bog" ima ikakve veze sa Mislima, Umom, razumom ili ičim sličnim.
Mi teurzi (praktični i pravi teurzi mislim, oni koji su inicirani i posvećeni praksi i koji zaslužuju biti zvani 'adeptima' neke od autentičnih škola ili okultnih tradicija) smatramo kako je koncept "bog" jako problematičan i ne upotrebljavamo ga uopće iz niza vrlo jakih, i svima znanih, razloga;
No kada ga neki posvećeni Adept izgovara negdje u javnosti onda on mora upotrijebiti najpribližniji stav koji o tome ima i objasniti ga kao (primjerice) "trajni i Beskonačni Bljesak Svijesti .."
Kada kažeš da se "bog inkarnirao dakle" mnogo je tu netočnih apstrakcija, a kada kažeš da netko "štuje centar bića" takodjer.
kada pričaš o tome kako se gaji nekakav odnos izmedju tebe i ovaj put nekog "pravog nebeskog boga" tu si zaronio još dublje u teške nebuloze...
i umjesto da si stao tu ti ga zasolio sa kvantnom fizikomi njihovim multiverzumima i popaprio sa nenadjebivim "morem arhetipskih ideja"...
Kada netko kaže to, znaš da nema pojma što je pravo značenje arhetipa i kako ne može biti netko prvi u nečemu što jest on ...

Kako možeš pričati o odnosu i hvaljenju nekoga tko je i ti i on i govno i ljubav i pas i mržnja i rat i mir....
Kako se usudjuješ pred sopstvenim Jastvom uladičariti ili in-boxirati nešto toliko neshvatljivo i toliko nemoguće za verbalizirati u toliko plitku retoriku kao što je "logos"...
Pa Magičari i kabalisti smatraju da Um = Ego i vice versa .
Ego je Um, Um jest Ego .... a ti pričaš o ideji razuma kao o jednaksti sa utjelovljenim "bogom"... ??
pa šta ti je brate mili ?
Ili se bavi Ezoterijom ili nemoj;
Ili objavljuj Magijske korespodencije, i počni pisati korelacijske boje sa Kabalističkim slogovima i slovima ili ih počni polako učiti ako ih ne znaš !
Leonard Orr is offline  
Odgovori s citatom