Pogledaj jedan post
Old 01.10.2017., 21:23   #62
Quote:
kamykamy kaže: Pogledaj post
Mislim da nas ima još koji ne znaju kako staviti svoje emocije i misli u red. I meni se to dešava pa evo skoro već 3 godine da se borim sama sa sobom. I iskreno ne znam kako sama sebi pomoći.

Moja borba sa emocijama je započela zapravo kada sam odlučila da ću krenuti na svoje "duhovno putovanje" - pozitivna psihologija, zakon privlačenja, new age filozofije, samo pozitiva i rješavanje sviju i svačega što ti smeta. Zapravo, kada sam odlučila počistiti si život. Zatrpana masu informacija koje sam većinom nalazila na You Tubu preko raznih kanala motivacijskih govornika, kao što je naša Ana Bučević, krenula sam u taj proces u kojem sam UMJESTO SI POMOGLA, STVORILA SAM JOŠ VEĆI NEMIR U SVOJOJ GLAVI I ŽIVOTU OPĆENITO.

Eto ljudi i sada vi meni recite, čitam knjige o samo pomoći, slušam pozitivne videje, čitam lijepe priče ljudi i njihova iskustva o promjena načina života i svega u njima, a ja sve gore i gore.

Ja sve svaki dan borim sa time da ne budem depresivna, da ne zaplačem, da ne vrisnem. Uglavnom su to negativne emocije. Dugo nisam se od srca smijala, bila opuštena u životu općenito. Izgubila sam sve svoje prijatelje, sama sam ih otjerala sa svojom novom životnom filozofijom, umjesto sreće i mira koje su mi te meditacije i ta filozofija trebale donijeti, ja osjećam sve veći nemir i ludnicu s emocijama.

e sad tko je tu pak lud?
Mislim da je takav tip literature i new age filozofije opasan za neke psihičke bolesti, poput BAP-a i BDP-a..Konstantno podizanje vibracije uz uvjeravanja kako možemo bit šta god želimo, kada to želimo,i gdje god želimo- za nekoga ko je u maniji ne može bit nikako dobro...
Ne govorim da ti imaš nešto od toga, ali i meni koja sam "samo" anksiozna ta videa znaju napravit zbunjolu u glavi.

Mislim da svaku emociju moramo procesuirat do kraja. Ako sam loše taj dan ako mi je neko nešto loše rekao, ako imam pms i stalno mi se plače, onda treba plakat, ljutit se, poslat sve kvragu i dat sebi vremena da preboliš sranja. Tek onda se polako može krenit s tim podizanjem vibracije..

Ja sam znala radit obratno..Npr. doživim izdaju od dugogodišnje prijateljice, 2 min. stojim ko ukopana na mjestu, ne mogu se pomaknit od šoka. I onda idem primjenit savjete sa YouTube videa, krenem podizat vibraciju i uvjeravat sebe da je sve super, da je to njen problem da nije moj.. Budem sva happy, poletna i onda se za 2 dana raspadnem ko kula od karata. Zašto? jer sam potiskivala emocije, nisam do kraja prebolila situaciju i šok koji je uslijedio..

Možda je kod tebe autorice isti problem. Možda do kraja nisi prebolila zabijanje noža u leđa, izdaju prijatelja, govorkanja ljudi..Potiskivanje loših emocija može dovest do gadnih problema.

Iako, ja bi ti savjetovala odlazak psihijatru..Možda i razgovor može pomoć bez uzimanja nekih medikamenata..Ali, učestali ispadi bijesa, mijenjanje raspoloženja uz nemogućnost kontrole može bit odlika Graničnog poremećaja.
__________________
...
Tajda is offline  
Odgovori s citatom