Pogledaj jedan post
Old 11.11.2007., 22:53   #69
ODLICNO! super pitanje!!

- tako je! "nista novo", "sve sam to vec prije cula" ..
radi se o tome da je i sam Bruno govorio da nam on ne donosi ista novo vec da nam priblizava ono sto jos nismo znali.

- predati bolest se moze Bruni koji je za sebe rekao da je nista vise osim Bozjeg sluge i pomagaca, naseg prijatelja prema kojem netreba biti lakovjeran vec se sami uvjeriti.

- o Crkvi kao instituciji ne zelim ista pisati jer niti ne znam.. znam jedino to sto se moze vidjeti i iz dokumentarnog filma "Tragovima cudotvornog iscjeljitelja" da su cak i neki svecenici iz franjevackih redova dolazili k' Bruni na razgovore i ima cak i dokument u kojem jedan od Franjevaca objasnjava kako je Bruno bozji poslanik i citirao Bibliju u vezi onoga o drugim prorocima te da ce se njihova istinitost pokazati prema dobrim plodovima i nakon toga rekao/ napisao da se kod Brune dobri plodovi jako dobro vide.
(molim ne uzeti ovo zdravo za gotovo, treba pogledati dok. film i cuti te vidjeti sto je tocno taj Franjevac rekao i napisao)

- danas sam bio u crkvi i Einstellen sam se za vrijeme mise. osjetio sam jako veliki mir i olaksanje.. ljudi su pjevali i svecenik je jako lijepo pricao.
bilo je bas lijepo. i crkva je to mjesto gdje bi se trebala dogadjati masovna iscjeljenja. pa ona je hram Bozji!
(ovo ne bi od mene culi niti vidjeli da napisem prije par godina jer nisam prihvacao niti Boga a pogotovo ne Bozju kucu! dakle, Bruno mi je pomogao da nadjem put ka Njemu)

- zasto Bruno? zasto Brunina slika a ne Isusa Krista?
zato jer je Bruno zelio svima pomoci, nikada nije odbio Muslimana ili Budistu ili nekoga istocnjacke vjere.
ljudi su se previse odvojili od Boga.
veceras kada sam se molio u crkvi sam primjetio da je jedna gospodja na glas molila i svaka njena rijec je bila na brzinu izgovorena, jedva da sam razumio sto govori onako na brzinu tako da sam vise gubio snagu na to da skuzim sto moli nego li da primam mir i ljubav te da i sa njom molim njenu molitvu.
automatizam, zato sto je to IN, zato jer moraju idr. razlozi koje mozemo svakodnevno cuti zbog kojih se ne ide u crkvu iz ljubavi prema Bogu, prema sebi i bliznjma..
a Bruno nam je kroz njegova ucenja dao do znanja da je tu za sve nas, nema ogranicavanja niti ne mogucnosti pomoci za nekoga tko tu ne pripada.. takvog covjeka koji tu ne pripada niti nema.
svi smo mi Bozja djeca.
Bruno je meni bio potreban da uopce prihvatim Boga. nitko nije kriv sto Ga nisam prihvacao osim mene.
zato mi je bilo prijekopotrebno da mi netko uopce priblizi da mi je Bog najveci prijatelj, da ne kaznjava i da je On najveca ljubav.
ali isto tako me Bruno naucio da postoji i ono zlocesto sto me zeli svakodnevno odvojiti od Boga.
tako je isto potrbeno i drugim ljudima da saznaju da je zlo mocno ali da je Bog svemocan.
neki ljudi zbog Crkve kao institucije ne zele biti uz Boga ili su ga odbacili, neki zele sebi pomoci i/ili bliznjima a nisu bili upoznati da je i to moguce.
samo je potrebno zamoliti naseg najveceg prijatelja, Boga, da to ucini.
i nadalje vjerovati i moliti se da ce nas uslisti i ne zahtijevati.
isto tako u vezi Brunine slike, sto bi bilo kada bi neki Musliman ili neke druge vjeroispovjesti pripadnik dosao na informativno ili uvodno predavanje Bruno Gröninga.
udje u prostoriju, dvoranu isl., i ugleda Isusovu sliku.. taj isti Musliman bi se okrenuo i otisao jer bi mislio da mu tamo nije mjesto.
zato je Brunina slika, jer je on Bozji sluga, pomagac i takodjer nas prijatelj koji nas je dosao zbliziti sa Bogom.
ne samo nas Katolike, vec sve ljude ovoga svijeta.
zato se i Krug prijatelja Brune Gröninga (Bruno Gröning Freundeskreis) siri diljem cijelog svijeta i zajednice su kreirane vec na svakom kontinetnu, cak i u dzungli ima jedna zajednica (J.Amerika) te u Africi itd.
zato je Bruno rekao da idemo u Bozju kucu, taj hram gdje molimo i volimo Boga svoga, najveceg prijatelja i stvoritelja.
sto se tice katolika, rekao je "citajte Bibliju, tu Svetu Knjigu".
da nema Brune, ja danas ne bih bio isao u crkvu i molio se svome Bogu, Isusu Kristu.

isto tako zelim da i drugima Bruno pomogne... i zato tu toliko pisem.
pogledajte dokumentarni film, jako puno priblizi i razjasni sve nedoumice koje ste imali.

"ne budite lakovjerni, uvjerite se sami!" Bruno Gröning

svako dobro!
Ozren
Ozy999 is offline  
Odgovori s citatom