Tema: Otkaz - Q&A
Pogledaj jedan post
Old 18.05.2007., 20:47   #5
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Ne, istekom ugovora ti ne moraš produžiti Ugovor u koliko ne želiš.
Zavod za zapošljavanje neće znati osim ako im ti ili tvoj poslodavac ne kažete da nisi htjela obnoviti novi ugovor.

No ne mogu prešutjeti, pa ću iznijeti svoje mišljenje. Zbog takvog razmišljanja sam veliki pobornik ukidanja tih naknada zbog nezaposlenosti na Zavodu.Sad će mi netko reći ali ima tamo i ljudi koji stvarno žele raditi ali ne mogu dobiti posao zbog godina, jer nemaju iskustvo,stručnu spremu....
Da ima, ali ima i onih koji ne žele raditi, pa im je naknada na Zavodu dodatni prihod uz par sati na crnjaka čisto solidna mjesečna zarada.
Uf da mi je samo 5 min vlasti, za 30 dana bih smanjio broj nezaposlenih na burzi i završio tu priču o 200.000 radnih mjesta
Ma ja sam ti majka jako malog djeteta, a u firmi u kojoj sada radim (još sam na porodiljnom) sam doživljavala veliki mobing i čak i oboljela. Međutim, dobra sam radnica pa me žele zadržati. Naknada za nezaposlene mi treba isključivo zbog malog djeteta koje nema preko ljeta tko paziti. Od jeseni startam s novim poslom. S obzirom da sam fakultetski obrazovana, mislim da se iz moje plaće puno izdvajalo među ostalim i za naknade, pa se ne osjećam da dobivam nešto što mi ne pripada.
frogy is offline  
Odgovori s citatom