Pogledaj jedan post
Old 11.10.2007., 14:09   #15
za postove

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Lavu

No, on je sam sebi uvijek na prvome mjestu, sa svim svojim potrebama. Nakon toga je velika praznina, pa zatim dolaze svi drugi. Tako ga ponekad ta samousredotocenost moze zaslijepiti i naizgled uciniti neobazrivim na tudje potrebe.
htjela bih se nadovezati na ovo, pa da iz 'prve ruke' (hehe) prokomentiram ovu stavku
u teoriji razmišljam na način da uvijek treba biti iskren i prema sebi i prema drugima, što bi značilo da tek nakon namirivanja ili ispunjavanja nekih svojih potreba, želja, snova... osoba može normalno i zdravo funkcionirati i biti 'od koristi' drugima
tako npr. u prijateljskom odnosu, ili ljubavnom, kako god hoćete, ako netko konstantno gazi preko svojih želja i radi kompromis za kompromisom - a druga strana nije ni približno prilagodljiva, ispočetka mu to možda ne smeta, ali s vremenom se u toj osobi nakuplja nezadovoljstvo...i dobijete osobu koja je bijasna na svog prijatelja-icu, dečka/curu, muža/ženu i svaššta lošeg se događa

naravno da u zajednicama sve funkcionira na bazi dogovora, ali osoba ne smije izgubiti vezu sa samim sobom (to govorim iz iskustva, jer čak se i mani kao jednom lunarnom lavu dogodilo da sam u vezi svoje potrebe podredila partneru - za što sam si apsolutno sama kriva, jer sam to tako htjela, i sada kada je ta veza gotova vidim da sljedeći put neću moći tako, i puno je teže osobi u koju si zateleban reći da ćemo nekad nešto drugačije napraviti - tj po mom, ali to je jedini iskreni način i dugoročno se više isplati)

i opet naglašavam, kada razmišljam u teoriji ja tako posložim stvari, ali u praksi je to malo drugačije, naravno...
nekome se takav način razmišljanja može činiti sebičan i egoističan, ali bolje to (uz svu iskrenost svijeta naravno) nego neka prisilna uloga žrtve i nabijanje na nos svih ustupaka i 'žrtava' koje je osoba napravila

p.s. jedva čekam za mjeseca u vagi
i da dosta je točna ova 'dijagnoza' sudim i po svom primjeru i ovaj spomenuti bivši ima mjesec u vodenjaku, i dosta ga je obilježio..
samo tako dalje, hoćemo ih sve

e da možda da ubaciš i što znači mjesec u znakovima za muškarce, jer koliko znam mjesec u muškom horoskopu predstavlja ženu kakvu priželjkuju, ili se varam
__________________
a možda su u šumi..

Zadnje uređivanje zvonkaaa : 11.10.2007. at 17:55.
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom