Pogledaj jedan post
Old 17.07.2013., 14:51   #17
Quote:
g-sad kaže: Pogledaj post
Ono sto me zanima jel kod led traka obavezno ide adapter ili kako se vec zove u uticnicu ili se to nekako moze povezati na gole zice postojeće elektroinstalacije.

Pitam iz razloga sto imam predviden potenciometar na zidu, ostavljen prilikom postavljanja elektroinstalacija, a zice od potenciometra su izvucene u sredini stropa zajedno sa zicama od centralnog svjetla. Pa bih njega volio iskoristiti za ovu pricu sa led trakama tako sto bih ih produzio negdje u kut stropa gdje bi postavio adapter i omogucio pristup ako sto bude trebalo skidati i mjenjati.

Nije problem i ukljuciti u neku uticnicu ali bih onda kablove morao vuci do stropa i sakrivati kanalicama, osim toga pitanje je da li je i dovoljna duzina kabla koju adapter ima. Dok bi sa ovim zicama iz potenciometra sve moglo biti sakriveno negdje u kutu stropa.

Valjda ce netko razumjeti sta sam napisao, jer nemam pojma ni kako bi strucno to pojasnio. Hvala
nastavi taj vod sa sredine stropa do kraja knaufa (tu stavljaš adapter/trafo) ne mora ići na utičnicu i u krug razvodiš led traku

samo razmišljaj o opterećenju trafo-a zavisi koju traku kupuješ i koje dužine prema tome se određuje i trafo
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom