Pogledaj jedan post
Old 10.05.2011., 11:56   #22
pozdrav ljudi, odlučila sam malo i ovdje pisati.
odmah da javim da se moja mijastenija stabilizirala i ponovo se dobro osjećam. sad sam trudna 13 tjedana, prije nekih 2 tjedna su mi prestale one cjelodnevne mučnine, a tako se i mijastenija "unormalila" bolje se osjećam, kao da opet imam više energije. npr. prije nisam mogla dugo stajati, a kamoli hodati, sve mi je bilo teško, a sad je opet skoro kao i prije trudnoće. i sad samo ponekad pijem onaj 4.mestinon, uglavnom sam opet na 3 dnevno i ok je tako. nisam baš nešto jako aktivna, izbjegavam sve veće fizičke napore, ali mogu normalno u šetnje, obavljam sve dnevne aktivnosti po kući, kupovinu itd., bez nekih poteškoća.
što se tiče same trudnoće, sve je u redu. jučer sam bila kod ginekologa, radio mi je uzv i rekao da se beba dobro razvija, da je sve "po školski". presretna sam. čak mi je rekao da je mijastenija nije direktna indikacija za carski rez i da ću možda moći roditi i prirodnim putem. kao, pokuša se prirodni porod pa ako ne ide, obave carski. ali u tom slučaju, da moraju svi biti spremni na carski, dakle, da tamo bude anesteziolog i drugi pa da odmah idu na carski čim vide da ne ide. no to je još dosta daleko, vidjet ćemo. ni sama ne znam što bih više voljela, nije ni carski bezazlen i voljela bih prirodno, a opet me strah ako dijete krene pa ja nemam snage do kraja pa dok me uspavaju...ne znam, vidjet ću što će reći doktor u Petrovoj kad odem k njemu na kontrolu. najvažnije je da je zasad sve u redu, nadam se da će tako ostati do kraja. obavila sam i sve krvne pretrage i hormone štitnjače zbog mijastenije i svi nalazi su uredni. tako da sam sad baš zadovoljna i smirena i uživam u svom blaženom "drugom stanju"
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom