Pogledaj jedan post
Old 27.02.2017., 15:06   #471
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Mi smo išli u školsku ambulantu(prije toga smo imali vađenje krvi u lab.,i pregled kod našeg zubara), prvo je kod sestre bio,vagala ga,mjerila,provjerila vid,dala mu da nacrta čovjeka,napiše svoje ime, i nastavi niz-trokut,krug,plus... i onda smo išli kod doktorice,odmah se na njemu vidjelo,nije htjeo pričat,okrenuo joj je leđa,pitala me što ja mislim-dal je spreman,ja rekla-nije,i da je kasnije propričao i sve kasnije od svojih vršnjaka, onda je pogledala taj njegov crtež i rekla da nije zreo,i tako smo malo pričale,slaže se da nije dobro forsirat dijete ako nije spremno i dala mi uputnice da idemo kod logopeda i psihologa,da joj donesem nalaze.. Čovjeka je nacrtao bez prstiju,to gledaju i jako je loše napravio taj niz iako u vrtiću rade s njim i ja doma zadaću. Još imamo zakazano kod školskog psihologa s kojim sam još ranije pričala i isto se slaže da se ne fosrira ako dijete nije spremno
mi smo kod logopeda redovni već 1,5 god a baš danas smo bili kod psihologa na testiranju (danas i za 3 dana).

Koliko vidim grafomotorika je dobra al govorno je jako loš (R, izgovori nekih kombinacija, gramatika...), jako me zanima što će psiholog reći kad završi testiranje jer ja sama ne mogu procjeniti e.zrelost ili IQ.

E da, rekla je isto da dijete nije dobro forsirati i gurati nespremno jer jednom kad krene u školu nema nazad. Tako da po njoj bolje da ostane još godinu doma, komentirala je kako ima više problema s roditeljima koji guraju dijete u školu nego s nama koji mislimo da nisu spremni.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom