Pogledaj jedan post
Old 13.01.2013., 20:46   #147
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
U principu nitko ti ne brani da se buniš, ali te dvije stvari nisu usporedive iz nekoliko razloga. Sulejman je serija kao što i sam rekao s "povijesnim elementima" ali nigdje ne kaže da je sve po istinitim događajima. Serija nije naša nego turska, a koliko sam shvatio tamo se zaista i bune (i to na državnom nivou) da iskrivljuje povijesne činjenice. Serija se ne prikazuje na javnoj televiziji, već na komercijalnoj i za te dvije televizije vrijede različita pravila. Da se NRZ prikazuje na novojtv ili rtl-u nitko se ne bi bunio.
Apsolutno se slazem da vrijede razlicita pravila za drzavnu tv u odnosu na privatne tv postaje.

Turci se bune (koliko sam to zapazio) jer je Sulejman jedan od njihovih nacionalnih junaka. Po njima je on bio jos cedniji, posteniji i kud je prosao raslo je cvijece. Tako da njihova "pobuna" ide u kontra smjeru.

Quote:
NRZ nije serija nego se predstavlja kao znanstvena emisija (provjerio sam, vodi se pod znanstveni program) u kojoj se šire neke ideje (kao što rekoh što glupe, što opasne) koje veze sa znanošću nemaju.
Evo, krenuo provjeriti da li je ovo tocno no uz emisiju ne pise nista. Barem ne na programu HRT-a.

Quote:
Što se pisma tiče tu si donekle u pravu, mada se u njemu nigdje direktno ne traži ukidanje, ali se može pročitati između redova. Emisija je šund, ali ajmo ga onda barem sortirati tamo di mu je i mjesto, recimo u zabavni program, pa ko voli nek izvoli...vuk sit, ovce na broju.
Referirajuci se na onaj clanak, vrlo je jasno da direktno trazi ukidanje. Ostavljam mogucnost da je to novinarska konstrukcija.

Quote:
Samo napomena da nisam na listi potpisnika, ali ga podupirem.
I to je, naravno, tvoje pravo. No opet cu ponoviti da mislim kako grupica ljudi koju citava javnost kritizira nema pravo traziti ukidanje niti jedne emisije.

Ukoliko je zaista njihova jedina zelja maknuti je sa liste znanstveno obrazovne emisije, neka im bude i neka je se makne sa te liste. Ali zelja za ukidanjem emisije koja ima gledanost i potporu javnosti ne moze proci. Pogotovo zato sto dolazi iz redova "nedokazanih", koji se ponasaju klericki i namecu dogmatski sustav vjerovanja i zabrane preispitivanja stvari na kojima vjerojatno niti sami nisu nikada aktivno radili.

I ovo sto je Beljki naveo, sumnjam da ce stati samo na tome da je maknu sa liste znan.-obr. programa.

Nadam se samo da na HRT-u ima dovoljno strucnjaka koji ce shvatiti da im je gledanost emisije vaznija od pustih zelja omalene grupice nezadovoljnika istom tom njihovom emisijom.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom