Pogledaj jedan post
Old 15.01.2013., 13:56   #159
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Emisija je u početku imala zanimljive teme koje doista i jesu bile na rubu znanosti, teme poput NLO-a, piramida itd...znao sam pogledati, poslušati i to drugo mišljenje.
Međutim s vremenom je emisija zastranila u totalni šund i mogla bi se prije nazvati "na rubu pameti". Gostovali su sve veći čudaci, teme postajale sve bizarnije, širili su se glupe ideje (2012, ljudi-gušteri, šuplja Zemlja...) pa i neke opasne (buljenje u Sunce je zdravo, rak se liječi bioenergijom...) a ta emisija je i dalje stajala u znanstveno-obrazovnom programu javne televizije!
Ako je nekome to zabavno, ok, neka gleda, neka emisija ide i dalje, ali neka se makne iz znanstvenog programa jer tamo ne pripada.
Čitam komentare da zašto isti ti koji se bune protiv NRZ se ne bune protiv turskih sapunica, red carpeta, religijskih programa itd. Iz jednostavnog razloga što se ništa od toga ne deklarira kao znanstveni program.
Točno sam ovo htio napisati, u ovom postu je sve dotaknuto.

Sve je više ridikula bilo u studiju, stvari su iznošene bez ikakvih kriterija, bez metode, sve je prolazilo pod 'na rubu znanosti', a s tog ruba se davno skliznulo.

Zapravo, emisija 'Na rubu znanosti' je najčešće bila čista alternativa, ništ više. Nije to imalo veze sa ikakvom znanošću, svakakvi kvazigurui, samoprozvani istraživači, kvaziznanstvenici i sl. su pričali što im je palo na pamet, bez ikakve mogućnosti polemike u studiju, bez ikakve kritike ili drugog mišljenja.

Emisija bi bila puno bolja da je polemičkog tipa, a ne da svatko zašprehava gledatelje sa bizarnim i nekonzistentnim idejama. Zanima me kak bi netko prodavao spike kad bi s njim u studiju bio koji znanstvenik...

Da pojasnim - emisiju ne smatram načelno štetnom, glupom i sl. (to sve ovisi isključivo o gostu i temi, a tu varira od odlične do katastrofalno glupe), samo to nije znanstveni program, nije ni popularno-znanstveni; obrazovni možda donekle i jest (na svoj način; 'obrazuju' nas i mnogo većim glupostima), pa bi to trebalo i navesti u opisu emisije.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom