Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 20:41   #5
Srijeda, 7.11. 07
Naravno da sam krenuo tek nakon 11 sati odmora, u 5 ujutro, sad treba prvo otić u Rheda-Wiedenbrück po šlepu...prvo točim biodiesel....onda stavljam poklopce na zadnju osovinu, do Rheda ima 35km, to Buzdovan nije uračunao u vrijeme vožnje....u Rheda svratim na benzinsku Shell, 2 croissanta punjeni šunka-sir.... doručak! Prikopćam u Rheda i gas, ima samo 2 km do A2, pa pravac Dortmund...u Dortmund opet van na Westfalen pumpu....uzimam vinjetu za Belgiju....8€ po danu, naravno dopunjujem i zalihe pive....u Francuskoj na autocesti nema pive, nema vina niš....PROHIBICIJA! I tu imam prvo s... groz gusto granje....na belgijskoj granici primječujem da sam zaboravio bankovnu karticu ....zovem Buzdovana....daj nađi broj i provjeri....kaže bude ....e za to je najbolji ....daj mu telefon i nek zivka do mile volje....i miran si od njega  .

Gledam kilometre na Tom Tom...vidim ne bu pasalo....kad zvrlji Nokia....Buzdovan....stoji na zaslonu....Rudi kako stojimo u trci ? Na začelju smo ....kak? kako kak? 100 godina da te učim nebuš naučil....u 7 ujutro kroz Dortmund ....znaš i sam kaj je ....a još radio govori o 7km čepu kod Bochuma! Prvih 4 sata imam još prije aerodroma Duesseldorf a inaće daleko u Belgiji....nebu išlo! Kaj nebu išlo ....a kaj nebu ...potrošil sam 2 cenera .....ovo bu treći ... a to piši kući propalo ....ja neeeeeeeeeeeeee! ....vozi dalje prelazim iz Belgije u Francusku....zovem Buzdovana....rekoh pitaj Tremla ( šefa ) jel firma preuzima kaznu za 3 cener....ako preuzima onda sam do 16 u Lagny ako ne ....vozim još uru i onda krmiiiiiimmmmm.....veli bu se javil...zove nakon 15 minuta....sve ok ....vozi dalje .....hm , kad ga nebi poznal skupo bi ga platil.....ok, šalji mi onda sms sa potvrdom da preuzimate plačanje!
Počinje se izmotavat.....kaže pa moraš mi vjerovat, znaš da nemrem poslat sms! Buzdovane? SMRDIŠ.....mijenjaj pelene! Pa toliko mi trebaš vjerovat! Pa u tome i jest problem kaj te čitam ko strip o komandantu Marku i Žalosnoj Sovi! Aj samo ti vozi......ok rekoh....spuštam i zovem Tremla.....vrhovni Buzdovan! Kad diže moj Buzdovan slušalicu .....kaj sad hoćeš? Jeb ga rekoh....ti si Buzdovan Pijun, nemaš ovlasti iz «hijerarhijske piramide», daj mi Tremla!

Priča!.....ok, nek me nazove kad završi da mi potvrdi plačanje kazne u slučaju da uletim u kontrolu!....čekaj kaže.....zvrlji ...bitte warten.....bitte warten.....javlja se Buzdovan....ok je , ne moraš 3ći cener voziti ....možeš i ujutro na istovar! ....tu sam te čekal! ( znam da imaju strogu zabranu davat obečanja!) .....znači prvo je bilo ajmo ga zajebat....kad sam išel po hijerarhiji na više odmah se mijenja strategija.....dečki pa ja sam odrasel na ZG asfaltu a ne u tegli za cvijeće!......odmah ciljam prvi parking....sve ko grom....pijuckam zasluženu pifce....staje Audi A 6 ....neki balavi marokanac u njemu .....5 minuta iza stižu 2 francuska carinika na Yamaha 750 motorima.....odmah k njemu ....rasturaju mu auto ko beba zvečku! ( vidi slike) nakon 10 minuta stiže i furgon sa još carinika.....nisu niš našli ....jedan ide do «konduta» kao fol ide ruke prat ....a sve šnjofa ( vidim ga iz meri) da nije nekaj skriveno negdje u wc-u!.....Piva radi ....pjevam si pjesmicu .....a tebi san polako sklapa očiiiiiiiiii......laku noć , laku noć , laku noooooooooć! .....Odjenom se budim u noći , gledam na čuku .....23:10......maknem zavjesu ....vidim neko oko mog rezervoara.....derem se kroz prozor .....bježi ...ali ne daleko ....čujem strku i galamu malo dalje .....izlazim iz meri.....par vozača, poljaci , česi , litvanci....natjeravaju 3 spodobe....vidim kako jedan dobija nogom pošteno u leđa.....druga dvojica trče ko sumanuti do jednog megana ...koji lagano rula.....odnekud izlijeće tip sa štangom .....udara po Renaultu....ovaj daje gas i nestaju.....meni su razrezali ceradu na 2 mjesta ....gorivo nisu uspjeli .....nekom su uzeli goriva.....drugi je našao da su rovarili po teretu.....jedan poljak je primjetio i dignuo uzbunu pa su neki polugoli izjurili iz kabine! Idem opet spat....

Četvrtak, 8.11.2007.

Dolazim, iskrcavam, kad stiže onaj isti viljuškarista .....izdaleka viče....Bon jour, ca va?
Tres bien, bien dormir, tut tres bien....on se smije ...pomaže kolegi i gotov sam u rekordnom roku! Pičim za Amiens, Proctor & Gamble....za Overath kod Koelna....dolazim tamo ....prijavljujem se s brojem naloga....kaže refence numero not good....jebi ga ....kaže appellez votre chef! To znam i sam da sad moram zvat Buzdovana! Zovem ga ....kaže ispravan je broj....idem tam ....nije.....opet telefon ....vrijeme ide....zvrlji Nokia...Lepa Brena ....jel imaš pager? Mala, bem te ludu , da imam pager imao bi i prikolicu jer mi je pager ključa za ulazak u firmu.....mulja mala nekaj .....ej mala .....moj ne me batije .....nakon 4 sata čekanja idem tam ...ipak je njihova grješka .....na portu ulazi Renault Midlum mislim da je ....izlazi komad mala , šacam je na 35-38 godina, sve se namješta ....meni neugodnooooooooooooo.....vidim dolazi još jedan naš kamion.....ulazim mjenjam šlepu ....dolazi kolega, turčin Džihad .....on je za danas gotov ....ja još mogu voziti ko u priči ali nema šihte više mnogo ...gledam da nestanem što prije....pred Cambrai čep....izalim van i obilazim .....parking Fernelmont u Belgiji.....na mojoj strani sve puno ....idem 2 km dalje i okrećem se na drugu stranu tamo ima mjesta .....ovo je siguran parking.....pod kandelabr.....sa svih strana osvjetljen....ovdje redovito prolazi policija noću po nekoliko puta, a tu se i nalaze «topla braća» pa svake minute uijeću na parking ko leptiri na uličnu svjetiljku .....previše prometa za lopove koji ne mogu razaznat jel auto koji dolazi murja ili «cruising gay»!
Zato je sigurno ....opalim 12 sati hrkanja.....

Petak , 9.11.2007.

Tek sam krenuo ....izlaz je odmah tu ....okrećem na stranu za Liege.....uključujem se u promet kad u retroviziru .....ide naš kamion.....mislim si ko bi mogao biti ....zbrajam 2+2 i zaključujem ....Turčin!.....u taj čas zove Buzdovan....jel ja to dobro vidim ? Ti ideš nazad a ne za Njemačku ? Dečko , ajde oladiiiiiiiiiiiii! Ja sam u smjeru Liege ....da ali mi pokazuje da ideš nazad i samo 22 km / h !.....uzmi macolu pa ga popravi ....možda ti se xp krivo «dignul»!
Buzdovane, ko je iza mene, mislim da je Džihad? Je on je .... sad i ja vidim ....ok ...idem sad s njime na kavu prvo ( ni pol ure nisam vozil !) dajem žmigavac kolegi ....shvaća i potvrđuje blicanjem....ok ....idemo na kavu ....pita kaj si tak spor? Džihad, ako u petak dođem s par sati na plac poslat će me garant za Španjolsku još....a nema cajta za dvostruku sedmicu ! Aha....da aha....isotvarim u Overathu....kaže idi prema placu ...ok šefe....kolko imaš još slobodno voziti ? rekoh dok dođem imat ću još 1,5 sat! .....ok uzmi 794 i sa Soto del Real ( Madrid) .....ej Buzdovane , nema cajta za to ....gle tu kod Dortmunda je 14km čep! Samo ti daj ! idem doma spat pa ću, pa ujutro roknut do Pariza! Ne nego danas ........nemreeeeeeee! Pitam kad je termin ? kaže trebalo je biti u ponedjeljak tam....onda je svejedno do ponedjeljka ionako ne stižem!
Daj bar do utorak u 8 ? Ne može ni to ....znaš da ima 27 sati čiste vožnje....si ti normalan? I još da imam nekaj za dalje na raspolaganju ....piši kući propalo! Ostavljam meri na placu .. idem doma spat.....

Subota 10.11.2007.

ujutro laganini u 10 na placu ....točim pun ....tražim šlepu ....nema jeeeeee!
Zovem Buzdovana na mobitel....sekretarica .....spikam mu poruku citiram: vrit i ti i sekretarica , nabijem je ....skupa s tobom gdje je šlepa? ......
Zovem vrhovnog Buzdovana....daje mi broj privatnog moba jer se Buzdovan na službeni ne javlja....prvo mu se izbrojim po spisku ....zijeva ko som ...uh kaže još jedna prikolica koja nije na placu a trebala je biti .....idi kaže u Rheda ako nije tamo onda je Miele u Gutersloh! FINO baš si se trudio obaviti posao za vikend ....sad tek otpiši termin u utorak! Zakaj pita? Zakaj? Pa sad nebum ni do Pariza stigel za 9 sati! I da znaš da ti bum ostal stajat kad napunim 90 sati ! Prije odlaska na posao sam još svratio u kupovinu....uzeo malo «fedriha» ( vratina za roštilj a vegetu i ulja imam) .....krenuo ja ....nema šlepe ni u Rheda....ajmo još 20 km do Gutersloha....tu jeeeeeeeeeeee.....kačim i pićim! Ne daleko .....u Dortundu počinje.....igra Bundesliga....i Schalke iz Gelsenkirchena i Borusia iz Dortmunda igraju doma....a moram kroz oba proć....veselo veselo zagorciiiiiiiiiiiiii.....i onda kod Bochuma još sudar.....krkljanac kompletan! Zvoni telefon.....Jakov..onaj moj Rus kaj je bil zmenom za Uskrs u Italiji, zna da idemo na isto mjesto ....on je već u Belgiji ....ja još ni Dusseldorf nisam prošel....veli čekam te iza Monsa na Shell pumpi ....ok ....rekoh imam flašu «Balantransa» , gajbu pive, i meso za roštilj.....bumo jeli i pili .....veli i on ima votke...i još nekaj ....ajde našli se i idemo točno 9 sati vožnje do Aire de Asservillers .....nekad dobar restaurant za vozače...sad je zatvoren ....Esso napravio novu pumpu i sve moderno ....žao mi za našim vozačkim brlogom ......tu tuš nije trebalo platiti ....a na novom ih uopće nema!!!!!!!! ( vidi slike) u starom je bil šank....istina bezalkoholna piva ali je bil ŠANK!!!!!!! I dobra riba iza šanka!!!!!!!
Jakov i ja sjedimo u mojoj meri , klopamo, pijuckamo .....bumo sutra roštiljali ........bumo znaš kaj ....napili se i prespali ....cugali po vinečku jel Martinje ili ne ? vužgi ga Blaž!!!!!!

Nedjelja, 11.11.2007

Idemo po baguette....francuz po naški ...kruh naš svagdašnji zna se .....žderemo kobasice i špek za doručak ......i grčki feta sir....neki tip kuca na prozor .....njemac ....bok dečki ....bok rista! Ovo i ono (i DSZ  ) daj uđi zima je ovak ...božični štimung .....u grijalici za vodu kuham vinčeko .....2 vrečice medenjaka .....Jakov je brzo 20 do asa ...malo fali pa da ima i belu! Ja i Thomas idemo do «shoping centra» gledat komade....ne mogu odoljet finoj govedskoj juhici u restoranu ....3 € .....vraga nije ostalo samo na juhici .....Biftek i pomfri uz to ....ošlo 12 €! Idemo nazad do Meri .....ajmo malo peglat krevet .....u pola deset dolazi Thomas.....Rudi, izgubil sam ključ od tahografa! Pa koji ga kilenc vadiš? Ma pal je negdje sa zavjesom , nemrem ga nać a moram promjeniti listić! Stižeeeeeeeeeem!.....gledamo oba sve još jednom ....nema pa nema ........daj mi tu jednu spajalicu .........gurnem je nutra i okrenem .......voila.......evo ti ga naaaaa! Proba upaliti .........uuuu.... uuuu.... uuuuu ....klik....klik....klik.......neće Scania ni mrdac .......sad još i to ........kaj si delal Thomas? .....samo webasto i frižider veli on .........a nisi pustil da dela bar 2 ure ? ne! Jebi se ......Jakov i ja htjeli krenut u 22 ........sad bumo znaš kaj a ne krenuli ......idemo tražiti kablove ....nema nitko od kolega.........rekoh Jakovu ....daj ti otkači ( ima nove akumulatore za razliku od mojih ) i stani pored njega ....a mi idemo na pumpu kupiti kablove!.....inaće imaš uvijek jeftinog šrota za 10-12€ na pumpi a sad kad ti treba samo prva liga 35€ ali su pravi 5m dugi i za kamion.........
Ajde pomogli smo kolegi .....idemo dalje tek u 23h............propičili Pariz ko Orient Express.....

Ponedjeljak, 12.11.2007.

Za daljnu uru smo već štrigulirali i Orelans........vrijeme za pauzu..........oćemo 1 uru delat......ahaaaaaaaaaaaaa.....vraga .......prespali i napravili 3 ure ........nema veze ajmo dalje za iste pare .....iza nas je Tours sad kurs na Poitiers jug......aha ........kopaju ......nema izlaz na N10 .....piči dalje.....sad smo već drobili po autocesti od Pariza da dobijemo na vremeno ....to je koštalo 59,20 €.....do Tours......ak sad roknemo dalje do Bordeauxa sje....smo više 120 € samo za relaciju Tours - Bordeaux....ideme samo jedan izlaz dalje za Lusignan......10€ samo ,pa poprek ispod Vivars opet na N10 .........gaziiiiiiiiiiiiii.....Jakov mi se nešto slabo šulja, na usponima ga ostavljam pol kilometra...a imamo iste aute i istu težinu znam kaj je....pozabil je kaj sam mu povedal kad smo išli iz Italije, mali zahebi pol brzine dol, pusti ga da padne 1200 okretaja pa cijelu brzinu dol, malo ga špotam na prvom parkingu.....daj mali pedala do metala ........vužgi Jankić bajs kak je dreve dugeeeeeeeee......nek iverje frcaaaaaaa! Zvoni telefon....Buzdovan....kaj vas dva vozite skupa? Ne ...svaki svoj auto vozimo ! I smijem se ko ..........ajde pogodite kaj sam štel napisat ....heheheheheheheh...ma LL 12.....joj Buzdovan koji 12? Ja vozim 72ojku! Ma znam ali je 12 s tobom! Aaaaaaa to misliš? Je iza mene je !
Stižemo u Barbezieux.......veliki Truck stop...ne volim ga posebno a sad još i manje od kada su uveli naplatu po noći! .........Kupujemo friški kruh naš svagdašnji.......i ja 2 majice i kanister za vodu ( svaki puta mi maznu «novi kolege koji me mjenjaju, misle valjda da im je to od firme po autu! Hahaahahah) .......idemo doručkovat .......pa dalje .....rekoh Jakovu , taman do Bordeaux Cestas ........i onda smo fajrunt! Do Soto del Real imamo još 640km ....to bi trebali roknut u jednoj devetki.....jer 2 cenera zaredom isto nisu dozvoljena ( tako kažu, ja ak sam delal 11 uri odmora nisam imal frke s time ) ......ideme prvo u «Ministarstvo unutrašnjih poslova» ( čitaj gremo na šekret) .... i ovdje kopaju po sanitarnom čvoru .....nema tuširanja.....hebite se francuzi........gremo v auto i udri po pifce za žifce i laku noć......

13.11.07

Krećemo oko «podne» kad pijancima sunce sija dok idu doma ( heheheheheeh) ....hebate vozim, tijelo budno a mozak još spi.....znam ja svoje signale ....kad mi Zekoslav Mrkva trći pred kamionom ko onaj Zec iz Alise u zemlji čuda, znam da je vrijeme za lovit prvu pumpu i popit koji «crnački znoj» iz automata....tek toliko da se «glavni server» u tintari probudi iz sleep modusa! Jakov sreće nekog Letonca, pada spika «ponjemaješ po ruski?» ....sve razmem...kak ne ....pa mi zagorci se rodimo s malom maturom, a ovak pospan spikam 6 jezika , 7og mucam....   ! Dobro je, server se probudil i dela ko vurica....cesta je tu još ko da je neko Francusku peglal...brzo u drukčije....iza Bayonne počinje .....prava olimpijska bob staza .....gor pa dol, oštro brzo levo , pa desno .....pa opet gor....i tak redom nekih 50 km....završetak Francuske ko u Boleru od Ravella....3km ko skakaonica u na novogodišnjoj turneji 4 skakaonice....ograničenje na 50 kojeg se držimo ko pijan plota....dolje je naplatna i kamera i «blagajnik u narodnoj nošnji»( žandar) ako si samo mrdnul preko ograničenja, čak 3 puta ima «emergency line u brdo», nema dugo pa je jedan s furgonom napravil od kučica «american bowling» i pomel 3 od 10! a ujedno je i granica....pripremam Shell karticu, ova francuska Carte Caplis ne važi u Španjolskoj, derem u breg.....bob staza gora neg u Francuskoj....Jakov je skužil, vredilo ga je malo zdrmat, iza mene je ko da je na šlep štangi!
Ostavljamo iza sebe Irun, pravac San Sebastijan, tu ćemo na N1 za Pamplonu ....Meri skaće ko gliser na valovima.....deri kolko ide.....Tolosa je isto iza nas ....počinju serpentine....brzo smo na prvom prijevoju na 650m nadmorske.....juriš dolje.....do Vittoria Gasteiz je još 40 km , 60 do Miranda del Ebro.....Vittoria je na 450m nadmorske....sad smo praktički na visoravni....kojih 70km široka i 130km duga do Burgosa.....vjetar šiba bočno....dolazimo do Mirande....koji km iza naplatnih je parkiralište idemo malo krmiti .....opet Zekoslav trči uz kamion ......krmimo od 5:15 do 6:30.....ajmo dalje .....par uspona i tunela do Burgosa....Burgos je skoro 900m nadmorske.....7:45.....ciljamo Shell pumpu iza Burgosa....planine su popile svoje .....prosječna potrošnja se popela na 34 litre.....a hebi ga, svaki express košta dodatak  !
Pičimo dalje....sad je pred nama još najviši prijevoj.....Porta de Somosierra....tunel na visini od 1500m....onda cijelo vrijeme ko bob staza....dolje pa pred La Cabrera opet kratko jaki uspon....tu kasiramo jednog TG 430....brzi smo .....8 sati vožnje imamo tek.....na cilju smo točno za 8:45 sati vožnje.....rampa....oba gotovi .....van....parking i palimo roštilj ( vidi slike) ....
Pijuckamo pifce kad dolazi naš bijeli MAN 480.....Jakob...si videl ko je ? nisam .... sigurno neki njemački pak-šu....nama nedaju takav kamion....i bil sam u pravu ....nema kolega vremena s nama pojest krmiće....ukrcal je retour i piči ....ko mu je kriv .....idemo se tuširat dobili smo utovar u Esquinoz kod Pamplone...ima samo 420 km ....prazni ....2 kamiona ...to je jako isplativo .....živjeli Buzdovani u dispoziciji!

14.11.2007.

Jakov me budi u ponoć i kvarat.....palimo motore i krećemo ...laganini ....sad prazni moramo malo spustiti potrošnju kaj ne ? Isto sve samo u smjeru prema doma .....u Vittoria ideme na crnački znoj...delamo pauzu .....malo duljšu.....danas se Jakovu pričinjau Zekoslavi ....nakon pauze još uru do Pamplone....dolazimo u BSH Espagna ( Bosch-Siemens op. A) .....utovar frižidera za Miele ( odjel kuhinja) .....kod mene štima ....kod Jakova je Buzdovan prijavil krivi auto ....mora čekat, čekam i ja njega ....Buzdovan zove ...kaže promjenil sam ....idemo u ofice....je promjenil, ali opet na krivi broj auta......Buzdovan je ostal vjeran sam sebi, kaj god dela, to bu naopak naredil! Dok čekam u autu, zovem predsjednika radničkog savjeta ( sindikat) da ga upoznam s namjerom da kad napunim 90 sati u duploj sedmici da bum ostal stajat ....veli mi da nek mu javim ako mi Buzdovan pošalje sms sa garancijom plačanja kazne ili još bolje ako garantira vrhovni Buzdovan.....ma Steffan sve 5 ....znaš mene !
Jakov «cima» Buzdovana na telefon.....unaprijed mu najavljuje da sutra puni 90 sati .....ovaj još niš ne sluti ....pita ga citiram: a ti sigurno želiš biti doma za vikend ? Jakov potrđuje....onda dobro ....javi kad buš napunil to .....i spušta bezobrazno .....nebi meni takooooo
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom