Pogledaj jedan post
Old 08.09.2013., 10:33   #6609
Question 5/4 Hm , Hmm, Hmmm

Neki dan smo po prvi put posjetili ovaj restoran.

PR mu je posljednjih nekoliko mjeseci odradio odličan posao i bilo ga je posvuda u svim medijima, pa rekoh idemo vidjeti.
Po ambijentu se odmah vidi da je uloženo puno truda i mislim da je ovo životni projekt chefa Dina Galvagna.
Koncepcija restorana je da se zaboravljene namirnice pripravljaju na novi inventivan način.

Konobari su nenametljivi i vrlo ljubazni.
Dobili smo ponudu za menu 5, 7 i dvanaest slijedova + a la carte .
Moja žena više preferira ribu i htjela je naručiti nešto a la carte.
Konobar kaže da tune koja je u a la carte meniju često nemaju i da im taj menu općenito služi tek toliko ( ??? ) , jer da se ponuda bazira na meniju u slijedovima .
Nije mi jasno zašto su ga onda uopće donijeli.
Pitala je može li se menu u slijedovima malo prilagoditi jer je cijeli mesni pa da se ubaci koje jelo od ribe .
Ne može. Ajd dobro.

Oboje smo se stoga odlučili za menu od pet slijedova.
Cijena jednoga je 290 kn

Prije toga smo dobili couvert :

Kruh i cvijet od ninske soli ( trakica soli lijepo servirana, nije čak ni hrpica kao na slici kod taste of Croatia).
Po osobi 30 kn !!!
Kruh se kažu peče 26 sati . Meni je previše kiselosti u okusu .


1. slijed
Hladna svijetla juha /redukcija od rajčice sa prepeličjim jajetom pripremljenim na zanimljiv način, koprom ..
Jako dobro i osvježavajuće

2. slijed
Punjena paprika u njihovoj kako kažu internacionalističkoj verziji:
-jedna paprika punjena svinjskim pečenim vratom sa relishom od nektarine i prženim lukom.
Jelo zanimljivog okusa , zanimljivo servirano ali ništa posebno. Zasebno preskupo ( cca 90 kn )

3.slijed.

Jelo se zove restlovi od nedjeljnog ručka,
a svojim okusom treba dočarati okus nedjeljne juhe sa pilećim jetricama, želucima srcima i grincajgom.
Tu su uspjeli. Ali ništa više
Radi se o 4 malena canellona punjena jetricama , 4 komada srca ili tako nešto u soku od crvenog vina i na musseu od celera. Porcija je vrlo mala a jelo je bez veze.

4. slijed
Trebala je biti srna ala wild u umaku od vina i šta ti ja znam čega.
Kada je jelo došlo konobar se ispričao i rekao da nema srne i da je umjesto toga teleći obraz odležan milion sati , pa u nekoj šalši ( sitne kockice povrća ) i umaku od vina.

Obraz mekan kao putar ali sve u svemu prosječno mesno jelo .

5. slijed

Kolačić od slijeza , sladoled od beskvasnog kruha , usitnjene razne sjemenke i neka kremica,

Prosječno dobar desert.

Vodu ( Janu ) kažu ne naplaćuju , toče koliko hoćeš ali obzirom na ukupnu cijenu , voda je već dobro ukalkulirana,.

Zaključak je da smo prilično razočarani:


1. Nevjerovatno je da se u današnje vrijeme restoran ne želi prilagoditi gostu , tj, da skoro uopće nemaju ribljih jela. U meniju od 7 i 12 slijedova su bila naznačena dva ili tri riblja jela ali pitanje je da li bi ih uopće bilo , kao što nije bilo srnetine. A la carte riba 0 bodova.
Ili su trebali naglasiti da su striktno mesni restoran.
Na kraju menija piše u recimo nekom šaljvom tonu da ne kuhaju dijetne menije i da ne mogu mijenjati koncepciju svojih jela.

2. Jela nisu ništa posebno i spektakularno.

Prosječni okusi servirani na moderan način.
I to bi bilo ok da nisu preskupi za to što nude.

Pošto se chef Dino s ovim restoranom fura na iskorištavanje otpadaka ( materijal koji mesari zovu peta četvrtina ) očekivao sam puno zanimljivije kombinacije okusa a ne samo fens šmensi serviranje.
Čini mi se da je on tu zabrijao u neku svoju spiku ,koja je nažalost bezveze.
Istu kvalitetu hrane za 10 puta manje novca možete naći u Šalši ( opet ja o Šalši ali istina je )

U njegovom Prascu je puno bolja i raznolikija hrana od 5/4 . Bolje da je koncepciju Prasca nadogradio i preselio u novi restoran, a spiku sa zaboravljenim namirnicama stavio u manji prostor.
U Prasac sam prestao ići kada mi nisu htjeli natočiti čašu obične vode na kraju ručka jer je to protiv njihove politike.
Wtf ? Ostaviš petstotinjak kuna a ne možeš dobiti čašu vode.

Śto se tiče 5/4 nemam ih želju opet posjetiti. Definitivo preskup restoran, a jeftina hrana upakirana u moderno serviranje.
mrhappy is offline