Pogledaj jedan post
Old 12.12.2010., 15:41   #16
Cuj draga,vrlo je jednostavno.Svaki zatvorenik na svoje ime i adresu zatvora u kojem se nalazi moze UVIJEK primiti pismo (koje naravno citaju suci ako se radi o pritvorskom predmetu odnosno odgajatelji (a onda, mada ne bi bas trebali ali kad je vec otvoreno..., i zatvorski cuvari tj. komandiri) Naime, bila sam i s ove i s one strane "zida" pa jako dobro znam!! Iza resetaka je pisanje i dobivanje pisama najbolja i najvrijednija zabava koju imas. Dakle, pisati mu mozes bez problema i to njegova zena nece saznati a garantiram ti da, kad si unutra, drago ti je i da dobijes razglednicu od crnog vraga!! Tako da - tu se ne moras ustrucavat ako nemas drugih nedoumica ( a po tonu mi se cini da si ih puna) E sad! Ako duuugo ne odgovara, to opet ne mora znaciti da ne zeli imat veze s tobom. Znam ne samo p0o sebi nego i po puno drugih "kolegica" (da ih tako nazovemo) , bilo je puno dugih razdoblja kad se jednostavno nisam mogla natjerat da napisem pismo ili odgovor... licemjerno i bezobrazno jer smo svi skakali od srece i kad je dosla neka koverta sa suda (samo da je nesto donekle zanimljivo!). I sve smo stalno kukale - joooj moram pisat ovome, moram odgovorit onoj, moram se javit ovima i onima bar razglednicom, bas sam grozna, itd. itd.... Ipak, treba imat na umu i depru koja te uhvati i nedostatak intime i tisine ua koncentraciju i spoznaju da predajes pismo otvoreno pa to cita ovaj ili onaj... I sve to sto se tice nas cura¨! A znas kako su decki inace osobe od pisanja pisama...
Sve u svemu, shvati ako se dooobro nacekas za odgovor.
Dalje...ako je u pritvoru (mada i to varira od suca do suca) moze primati posjete od koga god on zeli (sam mora sastaviti popis) a putem obicne razglednice bi se lako dalo dogovorit da ti dodjes ujutro a zena iza 12 ili obratno... Sve u svemu - SVE je na njemu i njegovoj volji za organizaciju, jer sve se, uglavnom, moze samo treba malo vremena i volje. Cak i za tvoju posjetu zena ne bi trebala znati. Naime, ona nema uvid u spis i knjigu izdanih dozvola ali motam priznat, uvijek se moze naci neka zlobna sudska tajnica ili statijaznamtko, kojoj ce "izletit" nesto kao "ajme sta vam je ono sestra? bas licite!" ili slicna glupost!!!
To je uglavnom to. Postoji jos samo jedna, ali veeeelika, stavka, a to je - TELEFON!! Tvoj dragi moze od 10 - 20 min tjedno (opet ovisi o svemu i svacemu ali 10 min mu je zagarantirano!) nazvati koga god hoce i na koji god broj domaci ili inozemni (njegov trosak) treba! Pod uvjetom da ne zove osobu s kojom je u djelu (opet samo u pritvorskom predmetu). Ali i to se moze... Mora samo napisati na papir broj, ime i prezime osobe koja ce mu biti dodana na popis i odnos (Prijatelj, rodjak, sin, supruga, brat...) i predati ovlastenoj osobi (sudac ili upravitelj zatvora odnosno odgajatelj). Dozvola stize u roku od dan - dva... i moze ti se javit bar na minutu. Vrlo jednostavno. I zena ne moze za to saznati ama bas nikako. Osim ako ne radi na sudu ili u zatvoru!!??
Zakljucak je da ti sa svojim dragim, ako ste oboje voljni, mozes komunicirati bez vecih problema i bez puno truda oko "birokracije".
Eto, zelim ti ono sto si i sama zelis. A oni koji moraliziraju oko ovog,,, vjerujem da su bezgresni??!
teenahd is offline  
Odgovori s citatom