Pogledaj jedan post
Old 12.07.2006., 16:10   #15
Quote:
Codegun kaže:
ako si fakat iz HEP-a ajde meni molim te odgovori na ova pitanja:
1. kad sam tražio elektroenergetsku suglasnost za kuću nisam naveo snagu pa su mi dali el.suglasnost na 3,3 kW i tako su mi napravili projekt za građevinsku dozvolu (rekao sam "napravite tako", samo da dobim građevinsku). Danas znam da mi je to premalo snage. Da li trebam novi "električni" projekt ili mogu na osnovu postojećeg samo tražiti više snage?
2. Isto tako, projekt je napravljen monofazno, a ja bih trofazno, da li mogu spojiti sve trofazno (uglavnom se kužim u struju) bez da radim novi projekt?
3. Da li ima nekog posebnog razloga monofazno mijenjati u trofazno?
Koliko mi je poznato nisi tražio još elektroenergetsku suglasnost, nego prethodnu elektroenergetsku suglasnost za izdavanje posebnih uvijeta građenja kod izdavanja građevne dozvole, jelda?
Što se tiče priključenja, HEP će te tražiti građevnu dozvolu te obrazac "Prijava instalacije" koji izdaje ovlašteni elektroinstalater koji će ti raditi elektroinstalacije. Ovo što si napisao pod 2. i 3. ti ima veze, kad završiš kuću, samo kad budeš tražio izdavanje Uporabne dozvole, gdje se uspoređuje da li je kuća izvedena prema građevnoj i projektu. O tome hoće li komisija za Uporabnu inzistirati i na uspoređivanju projekta elektroinstalacija sa stvarnim stanjem ne bih ulazio (iskustveno se pokazalo da kod obiteljskih kuća ne cjepidlače previše )
Još jednom za HEP ti je bitna građevinska te "Prijava instalacije" sa atestima instalacije. O tome hoćeš li dobiti zatraženu priključnu snagu ovisi još i tehnička mogućnost niskonaponske mreže na koju se planiraš priključiti (tj. neće ti odobriti veću snagu nego što je tehnički moguće tom NNM isporučiti)
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom