Pogledaj jedan post
Old 10.03.2008., 17:28   #12
Koliko je meni poznato, prosječni život ptica koje žive na slobodi i onih koje žive i rođene su u zarobljeništvu, je znatno različiti. Ne znam koliki je životni vijek nimfica, ali kad ti netko kaže koliki im je životni vijek, informiraj se je li se to radi o onima slobodnima u prirodi ili ovima u zarobljeništvu. Njima je životni vijek znatno kraći. Možda sam krivo informirana, ali čula sam za tigrice da u zarobljeništvu mogu živjeti oko 6 godina, na slobodi u prirodi - ne znam. Za rozenkolise sam čula da u prirodi na slobodi imaju otprilike 25 godina životni vijek, a ja sam imala dva rozenkolisa, ne skupa, prvo jednoga, uginuo je nakon 6 godina, a drugi nakon 7 godina. Imali su izvanredne uvjete, nisu pokazivali nikakve znakove bolesti, ali eto skoro isti im je bio životni vijek - ni približno 25 godina, pa pretpostavljam da onda i za njih vrijedi slično kao za tigrice. Nisam čula, možda netko je, da je netko imao neku tu manju vrstu papige dulje od 10 godina, mislim pritom na tigrice, nimfice i rozenkolise. Možda se varam, ali zaključujem na temelju onoga što sam čula ili pročitala, ne tvrdim da je tako, ali to je moje mišljenje.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom