Pogledaj jedan post
Old 22.09.2014., 08:37   #54
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa nije doslovno 'isto', ali se 'pokret' služi iznimno usporedivim metodama i argumentima.




Samo što to nije baš istina. (The Involvement of genetic factors in the development of obesity is estimated to be 40–70%.)

Naravno da *debljina* sama po sebi nije izravno genetski uvjetovana, kad očito ovisi o količini hrane koju pojedeš.
Evo, tu si sam sebe pobio.




Quote:
ALI, sklonost debljanju svakako ima i genetski faktor, posve isto kao i homoseksualnost (koja je također mješavina genetskih i kojekakvih drugih faktora). Dapače, s obzirom da se debljina ne može sakriti od društva, nego je svakome očigledna na prvi pogled (osim na forumu, LOL) - iznimno je čudnovata tvrdnja da su debeli takvi 'po svom izboru'. Daj malo objasni to.
Ma kakva genetika, to je uglavnom laprdanje. Podilaženje ljudima. Stvarni genetski poremećaji su rijetki.
Kad malo bolje proučiš stvar, onda vidiš da je debljina mnogo više problem odgoja i kulturoloških utjecaja.
Djeca pretilih roditelja mnogo ćešće su debela. Problemi sa pretilošću počinju danas u pravilu u najranijoj dobi. Nekad su majke dojile djecu, danas ih šopaju bebimiksima, 'neka dete papa i bude zdravo (debelo)'.

Tradicionalno, debljina se u prošlosti smatrala pokazateljem blagostanja i zdravlja. Ali danas najviše je pretilih u najsiromašnijim slojevima.

Quote:
Misliš da su debeli *namjerno* takvi, ono, baš žele biti debeli? (Istina, ima i takvih zvjerki proučavao sam svojevremeno taj fat acceptance movement - ali mislim da je prilično sigurno zaključiti da bi većina debelih itekako preferirala da su normalne građe. Gdje ti tu onda vidiš 'izbor'?)
Pa sve što trebaju napraviti je manje jesti i više se kretati, vježbati ili čak , zamisli - nešto fizički raditi.
Umjesto toga žderu i protestiraju da se njihove naslage masti moraju sviđati drugim ljudima.
Martes is offline  
Odgovori s citatom