Pogledaj jedan post
Old 05.05.2012., 20:23   #65
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Gdje sam to rekla? Ja sam rekla da mi je čudan ovaj redoslijed- prvo nekog zavoliš pa se onda na tren zaljubiš. Wtf?
Dakle, ako si prvo zavolio bez da si se zaljubio, kako se onda tek nakon toga možeš prvi put zaljubiti, pazi, nakon voljenja? Jel samo meni nešto tu ne štima?
Što dijeli prijateljsku ljubav od partnerske?
Zaljubljenost ili (večim dijelom) strast.

Jel' moguće da se strast javi nakon što osobu već voliš?
Ja tvrdim da je.

Quote:
No to da je zaljubljenost površni intro nakon kojeg slijedi ljubav lišena zaljubljenosti ili obogaćena njome tek povremenim proplamsajima je glupost i to ne priznajem. Eto.
Jer kad ljudi više nisu zaljubljeni onda vole osobu kao prijatelja, životnog druga i nešto tako aseksualno, rutinski i bezveze.
Mislim da nas muči riječ povremeno.
Povremeno može značiti i svakodnevno, ali ne u toj mjeri da 24/7 misliš na tu osobu i maltene ne možeš normalno funkcionirati.

Quote:
To je onaj trenutak kad čovjek mora uložiti napor da mu ne zatitra koješta na druge?
Dašta. Iako znam da nećeš priznati.
Što neću priznati?
Nisam toliko produhovljena i sveta osoba da mogu funkcionirati u aseksualnim vezama.

Edit:

Riječ zaljubljenost prije svega asocira na onu prvu fazu zaluđenosti, koja moraš priznati, ne može u tom intenzitetu trajati zauvijek.
Čak ne bi ni bilo zdravo.
Odnosno, pod gubitak te i takve zaljubljenosti ne misli se na gubitak strasti.

No postoje trenutci, kad se ta zaluđenost vrati, makar smo u vezi već godinama i ti momenti su božanstveni. To sam htio naglasiti.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom