Pogledaj jedan post
Old 18.11.2013., 12:02   #1074
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Najpogodnije razdoblje po pitanju razvoja drustvene svijesti i unapredjenja ljudskih prava? Ti se sigurno salis.

A sto se medjuljudskih (a pogotovo medjuspolnih) odnosa tice.....Ja na takve odnose, kakve ti u svojim postovima opisujes kao vecinske, u praksi bas i nisam nailazio.
1. Ne šalim se i vrlo sam ozbiljna.
Slobodno navedi razdoblje u ljudskoj povijesti koje je bilo bolje po tome.

2. Što nisi našao u praksi, ne kužim te baš?

Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ali jel vidis problem u tome da se onda ne zivi u trenutku? Ovdje i sada? Kuzis u cemu je problem? Ako veza zahtjeva konstantni rad prema poboljsanju i jednog i drugog partnera, pa onda i veze - sto ce se desiti ako i postignu savrseni odnos?
Umrijet ce romanticno zbog prokletstva ljubavi? Odnosno, u prijevodu, postat ce im dosadno i besmisleno jer nemaju vise 'projekt' na kojem trebaju radit?
Mislim, kakve koristi imas od veze koja nije perfect sada, ali ce jednog dana biti?
Sto se tice svijeta - da, uvijek je bilo isto - u smislu, problematicno.

Nego, mene sada jako zanima zasto mislis da je doba u kojem zivimo najpogodnije u onome sto si navela?
Što će mi život u trenutku, ako će nas neriješen problem opet "zahvatiti" za 5 dana, 10 dana? U tom smislu, život u trenutku je samo privid funkcioniranja. Život u trenutku je moguć u čvrstoj, posloženoj vezi, gdje ste oboje itekako svjesni vlastitih ograničenja, ali i prednosti. I radite na tome.

Savršeni odnos ne može se postići u smislu konstante: od sada pa na dalje, mi smo u savršenoj točci i to je to, kraj priče. Naprotiv, to je proces, rad i trud koji ne prestaje.

Perfect veza, sama od sebe, eto puf, vi se nikad niste dogovarali, razgovarali, radili na odnosu, ali sve je savršeno.... ne postoji. Ljudi koliko god da jesu slični, opet su različite individue i da bi postigli funkcioniranje u svakodnevici u paru, moraju na tome poraditi. Isto vrijedi i za odnos s prijateljima, članovima obitelji.... treba se ipak i organizirati i naći sredinu.

I ne mislim da će postati dosadno jednom kad se ovo uštima, baš naprotiv. Tek tada partneri mogu uživati jedno u drugom i u odnosu, kad su sve kockice pravilno posložene. Ono prije je ipak uštimavanje, a stabilan temelj daje slobodu i život u trenutku.

A ovo drugo, pa ti slobodno navedi kad je u ljudskoj povijesti, prosječnom čovjeku bilo bolje? Nemoj pritom gledati RH kao mjerilo, mi smo daleko od uređenog društva, već gledajmo ostale države i globalnu sliku.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom