Tema: Berlin
Pogledaj jedan post
Old 17.05.2008., 14:41   #18
Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
sta je sa tecajem?
da mozes ispit polagat to valjda ide u njemackoj ali tecaj traje, ako ides ucit njemacki onda nemozes to u roku misec dana.

Zena mi je isla godinu dana na VHS na taj tecaj. Jucer dobila "diplomu" da je polozila.

Da se nebi zajebavala sa njemackim zakonima i propisima bolje je prevest dokumente kod nekog naseg prevoditelja i vjencat se u Njemackoj.
ja nisam pohadjala nikakav tecaj. na netu sam skinula primjerak testa i procitala od ponsa njemacki za pocetnike. dobila sam sehr gut... a sto da kazem, pametno dijete.
tecaj ne mora nitko pohadjat. ukoliko nikad nisi imao kontak s njemackim, uzmes privatne sate jer goethe institut je strasno skup. njih na goetheu ne zanima gdje si ti naucio njemacki, bitno je samo da je cetrifikat od testa izdao goethe. inace, mozes se pripremat i na goetheu i to traje 3 tjedna s tim da po danu imas minimalno 6 sati. ako ces polagat u zagrebu, na termin cekas minimalno 3 miseca. u njemackoj se termin lakse dobije, ali testove ne odrzavaju svaki mjesec kao u Zg.

Hrvoje, kako ti je zena zadovoljna kvalitetom nastave na VHS gdje se odrzavaju integracijski tecajevi?
Kad ste se vi vjencali u De, gdje ste predali zahzjev za vizu? Da li je morala to predavat na veleposlanstvu u zg ili je to moguce u de(meni je receno da se zahtjev predaje u de ako si se tamo vjencao)?
belica is offline