Pogledaj jedan post
Old 14.01.2009., 19:47   #2
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Djevojcica 13 god

otkrivena cista na desnom jajniku,prvi put kad su je nasli bila je 5x6 cm,drugi dan kad je otisla na pregled bila je 7 cm.. Svi nalazi su uredni,krvna slika ok,sedimentacija je normalna... Doktorica nije znala o kojoj se vrsti ciste radi,ali smatra da je najvjerovatnije vodena.. Ukljucila je hormonsku terapiju.. Nakon sto je terapija pocela djevojcicu svaki dan boli trbuh...
Zanima me sledece:
1) Dali se na tim snimcima moze 100% utvrditi da je rijec o cisti jer mene plasi da je tumor ne daj boze
2) Dali je normalno da djeca od 13 god imaju cistu od 7cm
3) Dali je normalno da se osjecaju bolovi u trbuhu nakon sto se pocnu piti hormonske tablete

Kakva su vasa iskustva,dali imate problema s ovim,koliko vremena vam je trebalo da se izljecite?

Hvala
Može svaka žena u bilo koje doba života dobiti cistu, posebno kada je u fertilnoj životnoj fazi, dakle plodnoj, jer su prisutne ovulacije.
Meni jedino nije jasno kako je tako napreskokce prepisala kontracepciju kao terapiju bez da je uspostavila točnu dijagnozu. Neka curica ode na pregled color doplerom i neka joj se napravi tumorski marker Ca-125. Kako je uopće došla na pregled? Dali je imala neke simptome tipa užasno bolne mjesečnice? Meni sve nekako šmeka na endometriozu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom