Pogledaj jedan post
Old 26.08.2008., 02:30   #5
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
lol neznam...rekao bih neka to ostane iznenađenje...ako li dođe do iznenađenja.

No ako bi materijalno gledali da nema ništa poslije smrti kao ni prije života...onda ni znanost nebi bila upravu!

Znanost već odavno poznaje zakon o ""očuvanju energije".

On govori da se energija ne može ni stvoriti, ni uništiti.
Možemo je samo "mjenjati" samo njen oblik.
Na primjer, svjetlost možemo pretvarat u toplinu, toplinu u kretanje, kretanje u elekticitet, elektricitet u toplinu i tako se sve kreću u "KRUG" znači samo oblik mjenjamo.

Ako pak nismo u stanju stvoriti energiju, odakle dolazi moja svijest? I kamo odlazi kad moje tijelo prestane živjeti? Teško da bi završila u zemlji, koja prima samo raspadljivo tijelo.

Evo to je moje mišljenje... (Endimion eto jesam li postao malo znanstveno kritičniji?)
Ne baš, nisi toliko kritičniji. Ali recimo da napreduješ.

"Energiju" zaboravi. Miješati taj pojam sa svijesti u glavi je pogrešno.

Energija mora imati nositelja. Kvante polja ili čestice tvari. Svijest ti je program koji se "vrti" u glavi pomoću neurokemijskih reakcija. U glavi nema nikakve magle, zračenja ni općenito ničeg što bi laik opisao energijom.
Kad umremo, matrica koja vrti program (tkivo mozga) krene u degradaciju i informacija ("mi") nestaje. Kao što nestaje program zapisan na CD-u kada ga baciš u vatru. Upravo to se nama događa.

I to je jebeno dobar trenutak za jednog tipa zvanog bog, koji bi tada trebao pokupiti tu informaciju i sačuvati je od uništenja. Čini li to, nemam pojma, ali se nadam da čini. Inače smo osuđeni na propast.

Što se tiče energije, zaboravio si na drugu važnu stvar pri pretvorbi energije, a to je rast entropije. Energija se samo raspe i prijeđe u šum.
Nešto kao da medij koji drži informaciju u obliku viškova naboja uroniš u tekući vodič. Raspe se u beskraj.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom