Pogledaj jedan post
Old 07.02.2005., 14:19   #14
Ustvari, nesto drugo sam htio napisati, pa sam zaboravio.
Kad netko sebi oduzme zivot, to moze biti zafrkanciju, ali ne u ovom slucaju, taman i da je izmisljen. Evo, tip koji zeli prijatelja iz zafrkancije prestrasiti bombom i onda izvuse osigurac neznajuci da u ruci drzi trenutni upaljac, pa bomba grune i ubije ga - to je za zafrkanciju, jer tip je stvarno bio idiot.
Fora je i kad covjek ide upaljecem posvijetliti unutrasnjost rezervoara za gorivo i onda pogine u eksloziji plinova. I taj zasluzuje da se nadje u vicu, neovisno o tome koliko je dobar bio i koliko je djece ostavio za sobom.
No, kad je netko zaljubljen u curu, pa je k tome mlad, zivi na selu gdje je ona jedini izbor, ona mu je jedino utociste u koje bjezi iz svojeg ucmalog zivota, pa je neprosvijecen, potpuno neiskvaren, genetski dobar i bezrezervno voli tu osobu dok mu se ona kune na dozivotnu vjernost.... i kad stvori prekrasne planove o zejednickom zivotu daleko od svega, odrekne se novih cipela da bi joj kupio prsten i sandale... i onda vidi prokleti film na kojem je brutalni oskoristavaju dvije nakaze... zamislite si to. Pa da bude gore, nema ni pravog prijatelja koji bi mu stavio ruku na rame, vec su oko njega mrkli primitivci i balkanski zlocinci koji uzivaju u njegovoj patnji.... sto mu preostaje.
Jasno da mi koji tipkamo po Macovima G5 i razmisljamo o brzinama prijenosa podataka tesko mozemo shvatiti da postoji nesto drugo osim nas samih i da smo uglavnom sebicna gamad koja ne zna i ne zeli voljeti drugoga. No, ima nekontaminiranih, dobrih ljudi koje ne smijete razocarati.

E sad... kad sam cuo da se mladic ubio, odmah mi je citava ta prica bila pred ocima. I njagove stare cipele i njezine nove sandale i nakit i neprosvijecenost i to kako ona ide u Split "na audiciju" i koje izgovore ima, i sve, drugo, sto je mozda potpuno krivo. No, ako postoji i najmanja mogucnost da bude istinito, tada nema zafrkancije. S takvim stvarima moze se sprdati ulicar, ali ne novinar. Novinari su socijalni korektivni faktor. To bi trebali biti napredni, obrazivani i moralni ljudi. A novinarka koja je rekla "i treba da se idiot ubio kad je bio s takvom glupacom"... to je strasno. Ocito je da nikada nije voljela i da nju nitko ne voli. Osoba s takvim bijesom u sebi mora biti podalje od mogucnosti javnog istupa.
Ispravite ma ako grijesim.
Tragaoc is offline  
Odgovori s citatom