Pogledaj jedan post
Old 08.05.2007., 07:46   #11
Quote:
MilaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Mogu ja par rječca napisati u vezi ove teme?

Naime, been there, tried that

ŽK u dobi od 36 i nisu baš takav raritet - viđeoh dijete od 8 godina, što mu uradismo lapicu poradi kamenčića
Inače, kod kamenčića je pravilo 4 F (female, familiar/hereditary, fourthy, fat ) koje, ovkorz ima i iznimaka.
Ja osobno imala 25 kada su mi dijagnosticirani, mali sitni 5mm-arski smradići, a operirala sam ih desetak godina nakon toga kada su mi se priglavili i izazvali pogadni pankreatitis
Jedva živu glavu izvukla...i popušila najprije (neuspješni) ERCP naživo s papilotomijom, a poslije i holedohotomiju te 3 tjedna T-drena (jer mi je nastala stenoza koju su bužirali ...ne bi neprijatelju poželjela )

Stoga, vadi van dok je vrijeme, slušaj (ne majku u ovom slučaju) Dr.Antu ...nebuš ih zrigala van, garant.

E, da...štitnjača može biti funkcionalno (hormoni) OK, a morfološki ne (npr.cistična, ili krcata adenomčiča) ali i obratno...nije UTZ presudan - on služi kao detektor promjena, koje se dalje evaluiraju scintigrafijom i/ili punkcijom.

A o korelaciji između bolesti štitnjače i pojavnosti žučnih kamenaca - nikada čula !

Da se ne misli možda o poremećaju paratiroidnih žlijezda? Tu bi već držalo vodu
prvo, bilo bi dosta korisno da si u opisu svog iskustva koristila manje strucnih izraza jer je pola tvog posta dosta nerazumljivo nama malim obicnim ljudicima.

mozda ti nikad nisi cula za korelaciju izmedju stitnjace i kamenaca, ali to ne znaci da si sve proucila. naime, na puno mjesta sam nasla napisano da se kod bolesnika stitnjace cesto javlja poviseni kolesterol. sad ubij me zasto, tko bi sve pamtio sto mi je doktor probao objasniti, ali nisam to samo kod njega cula. nisam strucnjak, ali neki kamencici imaju itekako veze s kolesterolom.

nigdje nisam rekla da je uzv presudan, samo sam rekla iz svog vlastitog iskustva da sami hormoni ne moraju nuzno ukazivati na bolest stitnjace. meni su hormoni bili ok, tek na uzv dr. skuzio da se nesto dogadja, i punkcijom (i dodatnim pretragama) ustanovio hashimoto.

i ne znam cemu taj opci podrugljivi ton. nadam se da nisi doktorica.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom