Tema: Pala fasada
Pogledaj jedan post
Old 16.05.2010., 19:16   #6
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Isusti....pa ovo čak i laik može vidjeti koja je ovo opaka štednja na materijalu bila
nije ovo bila štednja. ovo je čisto neznanje.
napisao sam i na podforumu SSM da ću sa potpuno jednakom količinom ljepila na ploči koliko su ti "majstori" stavili ja sasvim ispravno tu ploču nalijepiti. na slici se vidi da je "majstor" nabacao i po 8 točaka na ploču. s toliko materijala ja ću napraviti na ploči okvir, liniju po sredini i dvije točke te ploču čvrsto nalijepiti da bi je bilo problem skinuti kada bi čovjek to i htio a ne da može sama otpasti.
na slici se također vidi da su na podlozi tek masne fleke gdje je ljepilo prianjalo.
tek, po mojoj procjeni, svaka trideseta ( ) fleka drži. nešto tamo gadno nije štimalo: vlažna ili prašnjava podloga, masna podloga (od ulja za šalovanje) ili presuho ljepilo samo su neke od mogućnosti...
tiplano je max sa jednom tiplom po ploči. za jednu osmerokatnicu naprosto smiješno. tipli je trebalo biti više no čini se da tiple očigledno nisu držale uopće jer na zidu se nevidi da viri niti jedna. sve su poispadale skupa sa fasadom. sigurno su se držale čvrsto poput ove koju sam snimio u osijeku...
spojevi završne žbuke odaju šarlatane na djelu. mrežica sigurno nije bolje postavljena...

sve u svemu upropašten materijal i shebana zgrada a garancija je bila dok majstor zamakne za ugao, ili?
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom